To już 34 lata z Modą na Sukces

}

Data: 23 marca 2021

a

Kategorie: Newsy

67382132 467181370728524 411085708040601600 n
Moda na Sukces

23 marca to szczególna data dla wszystkich miłośników Mody na Sukces.

Bowiem 34 lata temu, 23 marca 1987 premierę miał miejsce pierwszy odcinek najsłynniejszej obecnie opery mydlanej pt. Moda na Sukces.

Premiera ta miała miejsce w USA, a odcinek 1 serialu pokazała stacja CBS. Serial ten był emitowany (bądź nadal jest do dziś) w wielu krajach na całym świecie m.in w Polsce.

W Polsce serial na antenie TVP1 zadebiutował 5 września 1994 roku gdzie był pokazywany aż do 9 grudnia 2014 roku. Następnie po zakończeniu emisji w telewizji serial ten możemy oglądać w internecie w serwisie wideo na życzenie Player. W latach 2016-2017 jeszcze na chwilę serial wrócił do telewizji, a odcinki emitował kanał Nowa TV.

Serial przedstawiał perypetie rodziny Forresterów, którzy prowadzą znany w USA dom mody, w początkowych odcinkach serialu konkurują z mniej znanym domem mody prowadzonym przez Sally Spectrę.

W telenoweli tej nie tylko jest pokazana praca w domu mody i rywalizacja, ale także miłosne perypetie bohaterów.

Obecnie na ekranie z legendarnej obsady możemy zobaczyć już nie wielu aktorów, którzy z biegiem czasu i losów zostali zastąpieni młodszymi członkami rodziny Forresterów, na której obecnie skupia się fabuła. Z dawnej obsady do dziś oglądamy m.in Brooke (w tej roli Katherine Kelly Lang), Eryka Forrestera (John McCook).

Ciekawostką jest to, że między odcinkami w Polsce, a odcinkami w USA jest dość duża różnica czasowa. Mniejsza lub większa to zależy ile raz w tygodniu emitowane są odcinki serialu.

W Polsce w 1994 roku emisja telenoweli zaczęła się od odcinka 216 (w Polsce nazwanym jako odcinek 1), zaś w USA w tym czasie widzowie mogli oglądać już 1988 odcinek tej produkcji.

W tym momencie różnica między odcinkami na amerykańskiej antenie CBS, a w Player wynosi 3 lata i kilka miesięcy.

ZOBACZ TEŻ  Daren Criss rezygnuje z grania homoseksualistów

Jak wspominacie ten serial? Podobał Wam się, oglądaliście? A może nadal oglądacie?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Kinga

    Oglądam codziennie. Polskie tasiemce nie mogą się równać z Modą 😀

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Karolina Tryniszewska

Uwielbia seriale, a zwłaszcza starsze telenowele. Mogłaby o nich pisać i rozmawiać godzinami. Obejrzała jak dotad wszystkie filmy i seriale ulubioną aktorką, Jennifer Aniston.