Seriale o miłości, od których nie da się oderwać – 7 propozycji

j

Autor: Klaudia

}

Data: 7 czerwca 2023

Seriale o miłości nieustannie cieszą się niemałą popularnością. Niezależnie od tego, czy jesteśmy romantykami o idealistycznym podejściu do romansu, czy może sceptycznymi cynikami, nie można zaprzeczyć, że takie produkcje stanowią doskonały sposób na spędzenie czasu. Dzięki nim możemy uciec od szarej rzeczywistości i spojrzeć na miłość oraz związki z zupełnie innej perspektywy. Specjalnie dla fanów takich serii przygotowaliśmy 7 propozycji. Odkryj te seriale o miłości, w których się wręcz zakochasz!

Bridgertonowie

seriale o miłości - bridgertonowie
źródło: Vogue Polska/Netflix

Bridgertonowie to seria inspirowana powieściami Julii Quinn. Fabuła osadzona jest w XIX-wiecznej Anglii i podąża losami rodzeństwa należącego do tytułowego rodu. Widzowie mogą obserwować bohaterów podczas ich poszukiwań prawdziwej miłości i prób wkupienia się w łaski Lady Whistledown. Wszystkiemu towarzyszy narracja anonimowej plotkarki, która nie waha się przed ujawnieniem sekretów arystokratycznych Bridgertonów czy reszty londyńskiej śmietanki towarzyskiej.

Co istotne, każdy sezon serii przedstawia inną miłosną historię. Podczas pierwszego sezonu możemy przyglądać się temu, jak najstarsza córka Daphne próbuje uniknąć małżeństwa z wybranym dla niej mężczyzną, zawierając układ z księciem Hastings. Drugi sezon prezentuje natomiast historię syna Anthony’ego, który decyduje się na poślubienie Edwiny nazywanej przez królową diamentem sezonu… co jednak, jeśli zakocha się on w upartej siostrze, Kate?

Królowa Charlotte

charlotta
Queen Charlotte: A Bridgerton Story. (L to R) Golda Rosheuvel as Queen Charlotte, James Fleet as King George in episode 104 of Queen Charlotte: A Bridgerton Story. Cr. Liam Daniel/Netflix © 2023

Królowa Charlotte to spin-off wspomnianej serii Bridgertonowie. Produkcja podzielona jest na dwie linie czasowe. Ta drugorzędna opowiada o tym, jak królowa próbuje doprowadzić swych potomków do porządku, aby chociaż jedno z nich mogło zaoferować rodzinie godnego dziedzica i tym samym następcę tronu. Główna fabuła koncentruje się natomiast na dojściu młodej królowej do władzy.

Seria przedstawia widzom, jak królowa obejmuje tron i staje się potężną postacią w Wielkiej Brytanii – opowiada ona przy tym, jak Charlotte zmagała się z problemami politycznymi czy rasowymi, poruszając przy tym kwestię związaną z chorobami psychicznymi. Wyjątkowa prezentacja bohaterów, ukazująca ich ludzką stronę, wywołuje różnorodne i intensywne emocje. Poznaj historię Charlotte. Historię kobiety zatrzymanej w czasie. Kobiety, która niezmiennie jest królową Georga i nieustannie na niego czeka.

ZOBACZ TEŻ  Poznaj szefa swego po gabinecie jego – zestawienie serialowych biur i ich właścicieli

Normalni Ludzie

normalni ludzie 3 1000

Wierna adaptacja bestsellerowej powieści Sally Rooney o tym samym tytule – Normalni Ludzie – opowiada o skomplikowanej relacji Marianne i Connella. Otoczeni dotychczas przez samotność i pochodzący z innych światów, zbliżają się do siebie. Kiedy tylko życiowe wydarzenia ich od siebie odpychają, wszechświat przyciąga ich do siebie ponownie. Chociaż nie jest to typowy romans, z pewnością się w nim zakochasz – to zaskakująco szczere przedstawienie miłości i przyjaźni, relacji przepełnionej zaufaniem oraz emocjonalną intymnością.  

Od zera

Od zera stanowi swego rodzaju portret miłości zaznanej w późniejszym etapie życia. Opowiada on historię Amerykanki Amy, która odbywa podróż do Włoch – przybywa ona do pełnego piękna miasta z nadzieją na realizację swojego marzenia: bycia artystką. Kobieta zakochuje się w sycylijskim mężczyźnie… między głównymi bohaterami serii wykreowana zostaje szczera relacja, a ich wzajemna adoracja widoczna jest w każdej scenie. Wymieniając seriale o miłości, nie mogliśmy zapomnieć o tej serii.

Zapukaj do moich drzwi

Miłośnicy komedii romantycznych zachwycą się serią Zapukaj do moich drzwi, znanej również jako Sen Çal Kapımı. Widzowie mogą podziwiać rozwój relacji dwójki młodych ludzi: utalentowanej studentki Edy Yildiz oraz prezesa architektonicznego przedsiębiorstwa Serkana Bolat. Wszystko zaczęło się w momencie, w którym firma przypadkowo wycofało stypendium, które miało trafić w ręce kobiety. Doprowadziło to do utraty przez nią szansy odbycia studiów za granicą. Serkan postanowił naprawić ten błąd, jednakże postawił nietypowy warunek… Eda otrzymała propozycję podpisania miłosnego kontraktu! Celem całego przedsięwzięcia miało być wzbudzenie zazdrości w byłej partnerce Serkana. Kiedy realizacja planu zakończy się sukcesem, kobieta ma otrzymać fundusze niezbędne do podjęcia nauki za granicą.

Dwadzieścia pięć i dwadzieścia jeden

Dwadzieścia pięć i dwadzieścia jeden przedstawia miłosną historię pomiędzy Na Hee-Do i Baek Yi-Jin. Fabuła rozgrywa się w dwóch liniach czasowych: w 1998 oraz 2022 roku. Dziewczyna jest członkinią szkolnej drużyny szermierczej, która z powodu finansowego kryzysu w Korei Południowej zostaje rozwiązana. Wspomniany kryzys przyczynia się również do bankructwa firmy ojca bohatera Baek Yi-Jin – w życiu chłopaka zachodzą istotne zmiany.

ZOBACZ TEŻ  Bridgertonowie – Rupert Evans w obsadzie!

Ta koreańska drama wyróżnia się swoim pięknie napisanym scenariuszem, który przedstawia nastoletnią niewinność oraz trudności związane z dorosłością. To chwytająca za serce opowieść o czasach, kiedy marzenia wydają się być nieosiągalne – jednak nie brakuje w nich prawdziwej miłości.

Książęta

Wymieniając seriale o miłości, warto wspomnieć o serii Książęta. To opowieść o tym, jak książę Szwecji Wilhelm zmaga się ze swoimi królewskimi obowiązkami, próbując jednocześnie żyć swoim wymarzonym życiem i móc kochać tego, kogo darzy prawdziwym uczuciem. Warto przy tym wspomnieć, że ukazane w serialu postacie wyglądają oraz zachowują się autentycznie – oferuje to widzom możliwość utożsamiania się z bohaterami i ich miłosnymi zagwozdkami.

Seriale o miłości, w których się zakochasz – podsumowanie

Wśród naszych propozycji uwzględniliśmy seriale o miłości prezentujące odmienne historie, stworzone w różnych zakątkach świata. To produkcje, które pozwolą nam się oderwać od rzeczywistości i zatracić w romantycznej historii – wywołają one uśmiech na naszej twarzy, a niekiedy również wzruszą. Niektóre z nich przedstawiają szczęśliwe zakończenia, natomiast inne udowadniają, że czasami możemy zdecydować się nad odejściem od kogoś, wiedząc, że zawsze będziemy ją kochać bez względu na wszystko. 

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji każdy odnajdzie produkcję, która spełni jego oczekiwania. A jakie są Wasze ulubione seriale o miłości? Koniecznie dajcie znać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze