Seriale podobne do The Crown – top 6 prawdziwie królewskich produkcji!

j
}

Data: 27 lipca 2021

Czy Ty również po obejrzeniu 4 sezonu „The Crown” (który wyszedł już w poprzednim roku!) z niecierpliwieniem wyczekujesz kolejnego? Wiemy, co zaproponować, aby wypełnić tę pustkę! W naszym zestawieniu znajdziesz seriale podobne do „The Crown”. Ich podobieństwo wynika z wielu aspektów, zaczynając od zagłębiania się w historię brytyjskiej rodziny królewskiej, kończąc na pełnych intrygi, ciekawych scenariuszach i niesamowitej grze aktorskiej. Zatem poniżej przedstawiamy najciekawsze seriale podobne do The Crown.

Przeczytaj także koniecznie naszą recenzję 4 seoznu „The Crown”!

The Royal House of Windsor

Seriale podobne do The Crown, the royal house of windsor

Na początek bardzo oczywista propozycja, czyli „The Royal House of Windsor”. Ta sama rodzina tylko w bardziej historycznej i opartej na faktach wersji. Jest to historia rodziny królewskiej z dynastii Windsorów, która sięga aż 100 lat wstecz. Seria zaczyna się w czasach I wojny światowej i opowiada o różnych intrygach i skandalach związanych z walką o władzę, ale też po prostu z życiem rodzinnym. Niestety ten serial nie oddaje do końca klimatu stworzonego w „The Crown”, ale można się dowiedzieć wielu ciekawych faktów związanych z brytyjską dynastią.  

The Story of Diana

Seriale podobne do The Crown, the story of diana

Jest to dwuczęściowy dokument bardzo podobny do „The Royal House of Windsor”, tylko tym razem skupia się głównie na historii księżnej Diany. Ukazuje najważniejsze momenty z jej życia. Możemy zobaczyć różne zdjęcia, filmiki i wypowiedzi osób, które ją znały za życia. Dzięki temu jeszcze lepiej i dokładniej możemy poznać jedną z najbardziej znanych i kochanych kobiet Wielkiej Brytanii.

Downtown Abbey

Seriale podobne do The Crown, downtown abbey

Piękne królewskie wnętrza, bankiety, brytyjska sceneria, a do tego niesamowita gra aktorska – to właśnie „Downtown Abbey”. Ten serial świetnie oddaje klimat stworzony w „The Crown”. Jest to historia brytyjskiej rodziny arystokratów – Crawleyów. Oprócz członków tej bogatej i wpływowej rodziny poznajemy też ich służących. Cała akcja odbywa się na początku XX w., na dodatek w serii zostały uwiecznione rzeczywiste wydarzenia historyczne. Sam jego tytuł nawiązuje do opactwa Downtown, gdzie mieszkają nasi bohaterzy. Serial doczekał się aż 6 sezonów.  

ZOBACZ TEŻ  Najciekawsze wątki lesbijskie w serialach – 12 propozycji

Ostatni carowie

Seriale podobne do The Crown, ostatni carowie

„Ostatni carowie” jest to krótki serial, którego akcja toczy się na początku XX w. w Rosji. Historia opowiada o upadku dynastii Romanowów – ostatniej dynastii carów w kraju, z carem Mikołajem II na tronie. Jest to pełna pięknych kostiumów i scenografii seria, w której nie brakuje także intrygi i trzymania w napięciu, oczekiwania na upadek. To bardzo ciekawa produkcja łącząca w sobie scenariuszową akcję z filmem dokumentalnym.

Książęta

Seriale podobne do The Crown, książęta

Młody książę, ze szwedzkiej rodziny królewskiej, trafia do szkoły z internatem. Znajduje tam przyjaciół i miłość, ale nie brakuje także skandalów – w końcu jest księciem. Musi pamiętać także o swoich obowiązkach i utrzymywać swoją reputację godną kandydata na tron. Jest to nowy serial Netflixa, w którym przedstawione zostały trudy życia młodego członka tak wpływowej i znanej rodziny. Z dala od królewskiego pałacu, stara się odnaleźć siebie.   

Bridgertonowie

Seriale podobne do The Crown, bridgertonowie

Jest to serial utrzymany w bardzo lekkim nastroju, w porównaniu do pozostałych z tego zestawienia. „Bridgertonowie” to historia bogatych i wpływowych rodzin Londynu z pierwszej połowy XIX w. Akcja dzieje się wiosną, kiedy to rodziny wystawiają swoje panny na wydanie do społeczeństwa. Jest to czas wytwornych balów, spacerów po parku i pikników. Serial może m.in. zachwycić pięknymi kostiumami, bogatymi wystrojami wnętrz i dowcipnymi dialogami.

Seriale podobne do The Crown – podsumowanie

Te produkcje na pewno zaspokoją waszą „królewską pustkę” – przynajmniej na jakiś czas. 🙂

W naszym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Umieściliśmy produkcje dokumentalne, zarówno jak i te scenariuszowe. Z „The Royal House of Windsor” oraz „The Story of Diana” dowiecie się więcej fascynujących faktów na temat brytyjskiej rodziny królewskiej i jej członków. Zobaczycie także autentyczne historycznie zdjęcia i filmy. Natomiast, dzięki produkcjom takim jak np. „Downtown Abby” czy „Bridgertonowie” możecie się wczuć w życie wpływowych rodzin oraz cieszyć się pięknymi kostiumami i scenografią.   

ZOBACZ TEŻ  Netflix - trzy serialowe premiery, których nie można przegapić

A Wy, znacie jeszcze jakieś seriale podobne do „The Crown”? Koniecznie napiszcie swoje propozycje w komentarzach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze