W głębi lasu – serialowy hit na całym świecie

j

Autor: Linda Sternal

}

Data: 13 marca 2021

„W głębi lasu” to polska ekranizacja słynnego kryminału Harlana Cobena. Serial trafił na Netflixa już dobre kilka miesięcy temu i od początku cieszył się gigantyczną popularnością. O jego zaletach rozpisują się nie tylko krajowe, ale i zagraniczne media, w tym Forbes.

Reżyserią serialu zajął się Leszek Dawid, który zasłynął reżyserując film „Jesteś Bogiem” o legendarnej Paktofonice. Tym razem reżyser znowu miał okazję skupić się na swoich ukochanych latach dziewięćdziesiątych, historia bowiem toczy się dwutorowo: w roku 1994 oraz dwadzieścia pięć lat później.

Dziwne zaginięcie

w glebi lasu 2

Na obozie młodzieżowym czworo nastolatków wchodzi nocą do lasu i żadne z nich stamtąd nie wraca. Po jakimś czasie policja odnajduje dwa ciała, a dwie osoby na ćwierć wieku zostają uznane za zaginione.

Świetna obsada

w glebi lasu 3

Głównym bohaterem serialu jest Paweł Kopański, którego młodszą wersję zagrał doskonały, debiutujący Hubert Miłkowski, a starszą znany z teatru i filmu Grzegorz Damięcki. Nietrudno zauważyć, jak doskonale dobrano aktorów do tej roli, pokazując widzom duet nie tylko fizycznie podobny do siebie, ale również chłopaka i dojrzałego mężczyznę, których cechuje podobna wrażliwość i niepokorność.

Dorosły Paweł Kopański to człowiek po przejściach. Dwadzieścia pięć lat wcześniej stracił w lesie dwoje znajomych i siostrę, w dorosłym życiu pożegnał nieuleczalnie chorą żonę, a na dodatek okazuje się, że znaleziono zwłoki, które każą mu powrócić do tragedii sprzed lat. Paweł wraca więc do przeszłości, jednocześnie prowadząc trudną sprawę jako prokurator i opiekując się małą córką. Aby znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, zaczyna pracować z Laurą Goldstein, swoją pierwszą miłością z czasów młodzieńczych, którą zagrała Agnieszka Grochowska.

Dużo mroku

w głębi lasu
netflix, w głębi lasu

Serial utrzymany jest w surowej i mrocznej atmosferze, a wyważona gra aktorska Grzegorza Damięckiego, Jacka Komana czy Przemysława Bluszcza to wisienka na torcie. Netflix oddaje widzom sześć odcinków, w których jest wszystko to, co najbardziej nas wciąga i nie pozwala przerwać oglądania dopóki nie rozwiążą się wszystkie wątki.

ZOBACZ TEŻ  Nieposkromiona – recenzja dwóch sezonów – Drugs, drugs & rock’n’roll

W głębi lasu – sezon 2

Widzowie na całym świecie już pytają o datę wypuszczenia kolejnego sezonu, choć na chwilę obecną nikt go nie planuje. Grzegorz Damięcki mówi, że toczą się wstępne rozmowy na temat ewentualnej produkcji drugiego sezonu, jednak nie może on jeszcze zdradzać żadnych szczegółów.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

2 komentarze

  1. Justyna Macugowska

    Dzisiaj zabieram się za tę pozycję 🙂

    Odpowiedz
  2. Słodkie okruszki

    Jeszcze nie oglądałam. Ale w najbliższym czasie na pewno nadrobię 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze