Seriale z kobiecą główną bohaterką – 7 pozycji, które musisz obejrzeć!

O kobietach mówi się, że są płcią piękną, tą słabszą i delikatniejszą… Jednak nie od dziś wiadomo, że kobiety są silne i nieustraszone. Dlatego też w tym artykule postanowiłam uhonorować fakt, że twarde z nas babki i niczego się nie boimy. No, prawie niczego. Przedstawiam Wam moje ulubione seriale z kobiecą główną bohaterką – aż 7 pozycji!

#1 Szefowa

girlboss, szefowa
źródło: glamour.pl

Szefowa to serial komediowy traktowany jako biografia królowej odzieżowego świata vintage – Sophii Amoruso. Produkcja ta opowiada historię Sophii – zbuntowanej dwudziestoparoletniej dziewczyny, która za wszelką cenę nie chce dorosnąć. Po tym, jak zostaje zwolniona z pracy, zmuszona jest sprzedać piękną kurtkę vintage, którą kupiła za 9 dolarów w second-handzie. Okazuje się, że kurtka osiąga cenę ponad 600 dolarów na eBayu, co sprawia, że bohaterka decyduje się założyć biznes internetowy z odzieżą vintage – chociaż ona sama biznesem tego nie nazywa.

Postać Sophii jest dość kontrowersyjna i momentami nawet irytująca, jednak jest w niej coś, co sprawia, że chcemy wiedzieć, jak potoczą się jej losy.

Jeśli chodzi o seriale z kobiecą główną bohaterką – ten jest jednym z najlepiej przedstawiających kobiecą siłę i wytrwałość.

#2 Dziewczyny nad wyraz

the bold type, dziewczyny nad wyraz
źródło: kobiecaintuicja.com

Dziewczyny nad wyraz to komediodramat, o którym wspominałam już w moim artykule o najlepszych serialach o grupie przyjaciół. Serial skupia się na losach trzech młodych kobiet – Jane, Sutton i Kat – które pracują w kobiecym czasopiśmie Scarlet.

Produkcja ta nie tylko pokazuje, jak silna potrafi być kobieca przyjaźń tych trzech bohaterek, ale także opowiada nam historię każdej z dziewczyn z osobna.

Nie można też zapomnieć o głównodowodzącej czasopisma – Jacqueline, która nie tylko jest szefową Jane, Sutton i Kat, ale również pełni funkcję edukacyjną w życiu każdej z nich.

#3 Pracujące mamy

pracujące mamy
źródło: netflix.com

Serial Pracujące mamy również pojawił się w moim poprzednim artykule, jako że jest jednym z moich ulubieńców. To kanadyjski komediodramat, który przedstawia losy czterech mam – Kate, Anne, Frankie i Jenny, którym urlop macierzyński właśnie się kończy. Od tej pory muszą pogodzić życie rodzinne i zawodowe, co nie wszystkim się do końca udaje.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze krótkie seriale na wieczór – serialoholikom na ratunek

Ta produkcja przedstawia wymagające życie pracujących mam w sposób bardzo rzeczywisty, acz zabawny. Co więcej, porusza poważne tematy związane z ciążą i okresem po ciąży – jednak są one wplecione w konwersacje w bardzo lekki i subtelny sposób.

Uważam, że jest to serial nie tylko dla mam, ale dla wszystkich, którzy chcą się rozluźnić i pośmiać. Odcinki są zaledwie niecałe 25 minut, więc jest to jedna z tych pozycji, którą pochłania się na jednym posiedzeniu… No, przynajmniej z 2 sezony.

#4 Sky Rojo

sky rojo
źródło: diarioenpoitivo.com

Sky Rojo to produkcja dla ludzi o mocnych nerwach. Jest to hiszpański kryminał przepełniony przemocą, krwią, seksem i narkotykami. Akcja zaczyna się w hiszpańskim domu publicznym, którego właścicielem jest Romeo. Jedna z prostytutek – Gina – przychodzi do biura, żeby spłacić dług, który ma u mężczyzny, i móc wrócić na rodzinną Kubę. On jednak stwierdza, że dziewczyna swojego długu jeszcze nie spłaciła i raczej nie spłaci. Z całej tej sytuacji wywiązuje się szarpanina, do której dołączają także Wendy i Coral, próbując uratować Ginę z uścisku Romeo. Całe to zdarzenie kończy się tym, że Coral uderza mężczyznę pucharem w tył głowy.

Dziewczyny zmuszone są uciec, ponieważ wygląda na to, że przez przypadek dokonały morderstwa – w dodatku, jak się później okazuje, podwójnego. Dalsza część serialu skupia się na uciekających Coral, Ginie i Wendy oraz ścigających ich na zlecenie szefa braciach – Moisesa i Christiana.

Produkcja na chwilę obecną ma tylko jeden sezon, który liczy 8 odcinków po około 30 minut. Ogląda się więc bardzo szybko, a zakończenie zostawia nas z głodem na więcej. Na szczęście drugi sezon pojawi się już niedługo, bo już 23 lipca 2021 roku będzie można obejrzeć go na Netflixie.

#5 Ginny & Georgia

ginny&georgia
źródło: fdb.pl

Ginny & Georgia to amerykański komediodramat opowiadający historię Georgii i jej córki – Ginny. Georgia to przebiegła kobieta, która od małego musiała radzić sobie sama i walczyć o przetrwanie. Z kolei Ginny to spokojna – później przybierająca buntowniczą postawę – nastolatka. Poznajemy je podczas kolejnej przeprowadzki zaraz po śmierci ostatniego męża Georgii.

Georgia tak naprawdę ma dwójkę dzieci – Ginny, którą urodziła w wieku 15 lat oraz Austina – synka, którego miała już z innym mężczyzną. Warto też wspomnieć, iż Georgia to ekspertka w kwestii owijania sobie mężczyzn wokół palca. Toteż partnerów zmienia jak skarpetki.

ZOBACZ TEŻ  7 najlepszych seriali 2017 roku - wg Alicji

Produkcja ta skupia się głównie na relacji matki i córki. Niemniej jednak w fabule nie brakuje tajemnic, intryg, nastoletnich zawodów miłosnych, czyli wszystkiego, co sprawia, że jak już rozpoczyna się ten serial, to do ostatniego odcinka nie można się oderwać.

#6 Orange is the New Black

orange is the new black
źródło: vogue.pl

Orange is the New Black to komediodramat Netflixa, który śledzi losy Piper Chapman skazanej na 15 miesięcy więzienia za przestępstwo popełnione ponad 10 lat wcześniej.

Piper jest szczęśliwą kobietą, która niedługo ma wyjść za mąż za ukochanego, kiedy dowiaduje się, że ma się stawić w więzieniu. Okazuje się, że to przez to, że w przeszłości była związana z dilerką narkotyków – Alex.

Orange is the New Black to serial pełen tak naprawdę wszystkiego. Są sceny, podczas których można się popłakać ze śmiechu, a są i takie, które wręcz przytłaczają ponurą atmosferą. Produkcja ta jest przepełniona wieloma barwnymi postaciami, z których każda ma swoją własną niepowtarzalną historię.

Co prawda, z początku akcja rozwija się dość powoli, a serial może wydawać się nużący, jednak jest wart przetrwania tych kilku nudniejszych odcinków.

#7 Jane the Virgin

jane the virgin 4

Jane the Virgin to z kolei jeden z moich ulubionych seriali o miłości. Jest to amerykańska produkcja komediowa na wzór latynoskiej telenoweli. I właśnie dlatego, że tak kurczowo trzyma się schematów – jest tak zabawna i tak przyjemna do oglądania.

Jane to dwudziestoparoletnia dziewczyna, która za wszelką cenę nie chce być jak jej mama – która urodziła ją w wieku kilkunastu lat i tak naprawdę to było jej największe życiowe osiągnięcie. Jane chce być pisarką, chociaż skłania się ku mniej ryzykownej opcji nauczycielki. Ma wszystko zaplanowane i całe życie ułożone, gdy nagle, przez przypadek… zachodzi w ciążę. I w dodatku będąc dziewicą.

Do tego dochodzi wybór między swoim ukochanym a ojcem jej jeszcze nienarodzonego dziecka, w którym mimowolnie też się zakochuje.

Serial jest lekki, przyjemny, zabawny, a do tego ma aż 5 sezonów!

Jeśli chodzi o seriale z kobiecą główną bohaterką – ten jest moim ulubieńcem.

Seriale z kobiecą główną bohaterką – podsumowanie

Jeśli macie ochotę na seriale z kobiecą główną bohaterką (lub kilkoma bohaterkami), to jest moje top 7 takich seriali. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie. A może dodalibyście jakieś produkcje do tej listy? Z chęcią przeczytam Waszą listę!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Marcinków

Filolożka, poliglotka, nauczycielka języków i copywriterka / content writerka. Świadoma optymistka, joginka, pasjonatka mediów społecznościowych. Pozytywnie zakręcona.