w ,

Premierowy odcinek 2 sezonu The Good Fight – jeszcze większy chaos [SPOILERY]

The Good Fight

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiłem napisać o serialu, w którym kobiety grają pierwsze skrzypce, a że w weekend miała miejsce premiera drugiego sezonu The Good Fight, który wpisuje się tu idealnie, to nie mogłem tego wydarzenia pominąć. Jak spisuje się The Good Fight w drugim sezonie? Muszę przyznać, że świetnie. Nadal utrzymuje tempo, ekscytuje, elektryzuje, a na ekranie możemy podziwiać coraz większą destrukcję, która jest głównym motywem czołówki Sprawy idealnej.

The Good Fight – hipnotyzujące trio

The Good Fight, czyli Sprawa idealna to spin-off The Good Wife – Żony idealnej. Jestem wielkim fanem pierwszego z dzieł małżeństwa Kingów, The Good Fight wydaje się, że je przerasta, przynajmniej w moim odczuciu. Akcja jest bardziej wartka, a serial w CBS All Access otrzymał ostry pazur, który w telewizji ogólnodostępnej był przycięty. Damskie trio w postaci Diane Lockheart (Christine Baranski), Lucci Quinn (Cush Jumbo) oraz Mai Rindell (Rose Lesli) świetnie ze sobą współgra i emanuje ogromną siłą, której nikt nie może stanąć na przeszkodzie.

Premiera 2 sezonu The Good Fight – śmierć prawnikom [SPOILERY]

Drugi sezon The Good Fight to nadal trwająca sprawa ojca Mai, który zbiegł i się aktualnie ukrywa, przez co Maia został aresztowana i musi nosić bransoletkę namierzającą każdy jej ruch. Do akcji wkracza Jane Lynch w roli agentki FBI, chce zmusić Maję do zeznań przeciwko ojcu i podstawia jej fałszywe dowody, który dziewczynę mają wyprowadzić z równowagi. Pomaga w tym jej adwokat Luca, która nie daje się oszukać agentce FBI i znajduje sposób na to, aby udowodnić, że dowody, które przyniosła agentka są nieprawdziwe.

Głównym wątkiem odcinka są jednak pogrzeby, a dokładnie pogrzeb założyciela kancelarii Reddick, Boseman & Kolstad. Kancelaria zaczyna mieć coraz większe problemy, gdyż córka Reddicka zwalnia się z pracy prokuratora i chce zabrać udziały należące do jej ojca oraz otworzyć nową kancelarię. Diane udaje się to jednak powstrzymać.

The Good Wife, jak i The Good Fight słynie ze świetnych ról postaci gościnnych, tak i tu nie mogło zabraknąć gościnnego występu. Otóż zabawny Howard Lymann (były prawnik z kancelarii Lockheart & Gardner) został sędzią i pokazuje swoją władze przy sprawie Diane, bardzo przeciągając wybór ławników i nie pozwalając Diane wyjść na pogrzeb Reddicka.

W odcinku mamy do czynienia jeszcze z dwoma pogrzebami prawników. Co nieco przeraża Diane, która zaczyna myśleć o swoim życiu, a na koniec odcinka sięga po narkotyki. Na trailerze zapowiadającym kolejne odcinki można zauważyć, że wątek ten będzie rozwijał się w drugim sezonie, tak jak i wątek kolejnych pogrzebów. Otóż jeden z nieboszczyków był adwokatem rozwodowym i został przejechany i zabity przez swojego klienta. Niezadowolony klient szybko został ujęty przez policję, krzycząc do kamer ŚMIERĆ PRAWNIKOM. W trailerze zauważyłem jednak, że kolejni prawnicy będą ginąć, czy w tym sezonie będziemy mieć do czynienia z seryjnym mordercą? Bardzo możliwe. Same okoliczności na tyle przeraziły Diane, że potrzebowała czegoś więcej niż szkockiej.

Warto wspomnieć o tym, że córka Reddicka dołącza do Reddick, Boseman & … No właśnie i kto, bowiem Barbara Kolstad czuje się na tyle zagrożona przez Diane, że odchodzi z kancelarii, do innej, większej.

The Good Fight po powrocie jest w bardzo dobrej formie, a po trailerze spodziewam się, że forma ta w żaden sposób nie spadnie. Cały odcinek trzymał mnie w napięciu, a momentami rozbawiał i pokazywał stary dobry styl znany zarówno z The Good Wife, jak i The Good Fight, czyli styl kontrolowanego chaosu, a poniżej możecie zobaczyć promo dla całego sezonu The Good Fight, o którym wcześniej wspominałem.

P.S WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM KOBIETOM ŻYCZY REDAKCJA SERIALOWY.INFO.

 

 

Patryk Augustowski

Napisane przez Patryk Augustowski

Zapalony fan wszelkiej maści fantastyki, tej na małym ekranie, jak i literackiej. Naukowo zajmował go temat historii alternatywnych - zaliczanego do fantastyki naukowej, dlatego tak bardzo cieszy go fakt, że niektóre z nich pojawiają się na małym ekranie - Człowiek z Wysokiego Zamku od Amazon Prime czy SS-GB produkcji BBC One. Na co dzień ogląda jednak seriale każdego gatunku, doceniając ich walory na serialowy.pl.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thegooddoctor

The Good Doctor będzie miał drugi sezon!

gg

Ginnifer Goodwin z Once Upon a Time w nowym serialu Steps