The Good Fight (Sprawa idealna) to amerykański serial z gatunku dramatu, jest to spin-off Żony idealnej (2009-2016), emitowany przez stację CBS od 2017 roku. W obsadzie występują: Christine Baranski (Diane), Cush Jumbo (Lucca), Sarah Steele (Marissa), Delroy Lindo (Robert), Rose Leslie (Maia), Erica Tazel (Barbara). Twórcami serialu są Robert King, Michelle King i Phil A. Robinson.

Akcja serialu The Good Fight toczy się rok po wydarzeniach z Żony idealnej. W kancelarii prawniczej pracuje Diane Lockhart, a dołącza do niej jej chrześnica, Maia. Razem z pojawieniem się dziewczyny, przychodzą kłopoty. Na skutek niewypłacalności firmy inwestycyjnej ojca Mai, Diane traci emeryturę i pracę i musi przenieść się do innej kancelarii, gdzie poznaje Marissę, a także spotyka Luccę – swoją dawną podwładną i zarazem konkurentkę. Serial kreuje bardzo silne postacie kobiece, na co miał wpływ okres, kiedy go kręcono (podczas kampanii i wyborów prezydenckich w USA, Hillary kontra Trump).

The Good Fight wraca trochę do schematów zachowań z Żony idealnej, tyle że zamiast żony, mamy córkę. Odkrywamy stopniowo kulisy rodzinnych i finansowych układów, świat prawa, któremu daleko do sprawiedliwości oraz śledztwo.

Kraj: USA

Gatunek: Dramat

Ocena: 7,1/10

Gdzie obejrzeć: HBO GO

Tytuł oryginalny:  Sprawa idealna

Rok produkcji: 2017

Liczba sezonów: 5

Liczba odcinków: 50