SNL POLSKA – z Nowego Jorku do Warszawy – na dobrym poziomie!

j
}

Data: 9 marca 2018

Od grudnia 2017 możemy oglądać polską edycję amerykańskiego show Saturday Night Live (jako SNL Polska). W Stanach mamy już kilkadziesiąt sezonów i każdy z nich jest hitem i występują w nim przeróżnej maści gwiazdy i celebryci. Jest to program satyryczny, składających się z kilku stałych elementów – każdy odcinek prowadzi inny gość, w każdym jest inna gwiazda wieczoru (muzyczna), jest odcinek podsumowujący (wykpiewczo) wydarzenia minionego tygodnia – Weekend Update (swoją drogą mój ulubiony) oraz jest kilka skeczów.

Każdy odcinek zaczyna się tak samo – to zwykle polityczny opening związany z bieżącymi wydarzeniami – przedstawiony w taki sposób, aby widz od razu wiedział, o co chodzi. Trwa 2-3 minuty i kończy się dużym zbliżeniem na twarz i hasłem: Na żywo z Warszawy, to jest SNL POLSKA!

Później przedstawiony jest prowadzący, następnie gość muzyczny i przechodzi się do skeczów. Prowadzący występuje w większości z nich. Są to zarówno wcześniej przygotowane produkcje, jak i te, które dzieją się na żywo w studiu. Bardzo często są to parodie.

Spośród dotychczasowych prowadzących, najbardziej podobała mi się Joanna Krupa, która zrobiła świetny teledysk pod hasłem CHWDP:

Idąc tym tropem, teledysków, świetnie wypadł też Filip Chajzer:

Oraz Piotr Stramowski:

Każdy prowadzący ma coś w sobie i w aluzjach do niego często tworzone są skecze. I tak właśnie było z Joanną Krupą i jej miłością do psów, z Chajzerem i jego sentymentem do lat 90-tych.

Ciekawy odcinek był prowadzony przez Olgę Bołądź (kobiety ogólnie bardzo fajnie prowadzą SNL), gdzie mogliśmy oglądać naprawdę fajny skecz z aluzją do Botoksu:

Jeśli chodzi o muzyczne gwiazdy wieczoru, to produkcja stara się to urozmaicać, ale moim zdaniem zwykle są one słabe. Jasne, świetnie wypadli taki Grzegorz Hyży, Krzysztof Zalewski czy Julia Pietrucha, ale już występy takiego Żabsona, to straszna porażka (co zresztą było widać w social mediach po emisji odcinka). Żeby nie być gołosłowną, podrzucam Wam:

ZOBACZ TEŻ  A co jeśli naszym życiem kieruje przeszłość – recenzja What/if

Uwaga, tego nie da się odzobaczyć.

Jak wyżej wspomniałam, mój ulubiony blok to Weekend Update – głównie przez to, że współprowadzącą jest Laura Breszka. Początkowo występowała jedynie w WU, ale teraz jest obecna w większości skeczów. Pewnie się na niej poznali J Razem z Kamilem Prubanem świetnie tworzą duet przedstawiający podsumowanie bieżących wydarzeń w minionym tygodniu – zwykle polityczny, ale nie tylko.

Na przykład:

czy

Poza tymi blokami, co jakiś czas możemy oglądać filmy przedstawiające życie PETRUSIA PANA, gdzie parodiowany jest Ryszard Petru ukazany jako niezbyt ogarnięty życiowo człowiek:

SNL POLSKA – podsumowując

Uwielbiam SNL Polska i z niecierpliwością czekam na koniec tygodnia, by zobaczyć kolejny odcinek. Na razie naprawdę im się to udaje. Mam nadzieję, że taki poziom będzie trzymany długo.

Ogólnie to, co robi duże wrażenie, to rozmach, z jakim przygotowane są skecze, wideo i inne produkcje. Widać w tym duży budżet 🙂

SNL POLSKA – gdzie obejrzeć?

A na Shomax.com 🙂

umo8tcs 525 3 5a5f4c5609ee5

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.