Najbardziej zakręcone serialowe biura – Top 6

j
}

Data: 19 lipca 2021

Serialowe biura. Od małych, prawie „swojskich”, oddziałów po duże onieśmielające korporacje – w serialach znajdziemy je wszystkie! Niezależnie od posiadanego doświadczenia pracy w biurze, seriale, których akcja toczy się w takich miejscach często przyciągają miliony widzów. Dlaczego tak się dzieje? Twórcy starają się ukazać realia takiej pracy uzupełniając je o szalone przygody pracowników, psikusy oraz wyjątkowe charaktery. W tym wpisie przedstawiamy seriale z najbardziej zakręconymi biurami! Są to propozycje, które koniecznie musisz obejrzeć, aby wczuć się w biurowy klimat a przy okazji się pośmiać i dać się zaskoczyć. Poznajcie najciekawsze serialowe biura.

1. Biuro

the office

Oczywiście nie mogło zabraknąć tej kultowej amerykańskiej serii „Biuro”. Zapewne już wszyscy ją dobrze znacie i lubicie, ale w ramach przypomnienia: serial opowiada o pracownikach firmy papierniczej, a akcja odbywa się w jednym z jej oddziałów w Scranton. Przez całe 9 sezonów coraz bliżej poznajemy bohaterów i ich różne charaktery. Śmiejemy się z ich dziwacznych przygód oraz nieskończonej ilości biurowych psikusów. Ale to nie wszystko, jesteśmy świadkami także wielu biznesowych spotkań, ważnych rozmów telefonicznych oraz problemów, na które ten oddział napotkał. To wszystko pomaga wczuć się w klimat tego jedynego w swoim rodzaju zakręconego biura.

2. Parks and Recreation

parks and rec

Kolejnym serialem z motywem zakręconego biura jest „Parks and Recreation”. Jeżeli szukasz czegoś podobnego klimatem do „Biura” to jesteś na dobrym tropie. Akcja tym razem toczy się w urzędzie w mieście Pawnee, a dokładniej w wydziale parków i rekreacji. Tutaj równiej przez całość trwania serialu zapoznajemy się z osobliwymi bohaterami i ich szalonymi pomysłami. Główną rolę gra tutaj Leslie Knope, która do swojej pracy podchodzi z wielkim entuzjazmem i zapałem – nieporównywalnym do pozostałych urzędników.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale sitcomy - poznaj 18 tytułów, którymi warto się zainteresować

3. Brooklyn 99

brooklyn nine nine
Źródło: Netflix

Nie daj się zwieść tytułowi serialu, ponieważ „Brooklyn 99” to nie tylko opowieść o detektywach nowojorskiej policji zwalczających przestępstwo. To także opowieść o dynamicznej grupie znajomych, którzy część swojego czasu spędzają także za biurkiem, na rozmowach przy teczkach i aktach. Większość akcji toczy się na posterunku gdzie nie brakuje zakręconych wydarzeń i żartów. Bohaterzy są tak zwariowani i mają tak odmienne charaktery, że nie sposób się nie śmiać.

4. Dziewczyny nad wyraz

the bold type, dziewczyny nad wyraz
źródło: kobiecaintuicja.com

Serial opowiada o trzech przyjaciółkach i ich pracy w redakcji „Scarlet” – nowojorskiego magazynu dla kobiet. Akcja skupia się zarówno na ich osobistych rozterkach związanych z różnymi relacjami i życiem w wielkim mieści, a także na problemach i sukcesach w pracy. Nie brakuje też biurowych romansów, plotek w windzie czy skandalów z udziałem głównych bohaterek. Podczas oglądania są momenty zarówno zabawne i zakręcone jak i wzruszające czy smutne. Ten serial to prawdziwy emocjonalny rollercoaster z szybko rozwijającą się akcją.

Dziewczyny nad wyraz to nie tylko serialowe biura, to też mnóstwo innych wątków. Nasza recenzja serialu.

5. Technicy – magicy

The IT Crowd

Jest to brytyjski sitcom, którego akcja toczy się w dziale IT fikcyjnej firmy Reynholm Industries. Główni bohaterowie tworzą komiczny zespół, który wykonując swoje zadania przechodzi przez wiele zabawnych momentów. Pracownicy zmagają się z typowymi biurowymi problemami i swoistą powtarzalnością, ale są tak zakręceni, że często sprawy wymykają im się spoza kontroli.

6. Siły kosmiczne

sily kosmiczne

„Siły kosmiczne” jest to komedia gdzie w główną postać generała Marka Narida wciela się znany nam m.in. z „Biura ”Steve Carell. Ten krótki serial opowiada o pracy w nowo utworzonych Siłach Kosmicznych gdzie zakręcony generał zmierza się z trudnymi decyzjami i ich konsekwencjami. Akcja toczy się w ogromnym budynku z tysiącami pracowników, z których poznajemy kilka wyjątkowych osób. Nie jest to może typowe małe biuro, takie jak wcześniej wymieniane, ale nie brakuje w nim szalonych i dziwacznych pomysłów oraz biurowych intryg.

ZOBACZ TEŻ  Najbardziej zaskakujące cameos w serialach

Najbardziej zakręcone serialowe biura – podsumowanie

Jak widać w świecie seriali nie brakuje zakręconych biur. Takie miejsca są pełne nie tylko teczek i komputerów, ale przede wszystkim szalonych pomysłów i śmiesznych żartów. Nie brakuje także osobliwych i zwariowanych postaci, które potrafią przywołać w nas różne emocji.

A jakie Wy znacie seriale, w których fabuła często dzieje się w biurach? Podajcie swoje propozycje w komentarzach.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze