Seriale podobne do Sexify – TOP 5

j

Autor: Konrad Midura

}

Data: 3 lipca 2021

Dzięki Sexify, polskie seriale, to już nie tylko powieści kryminalne, ale seriale podobne do Sexify, pojawiały się już wcześniej. Filmy i seriale praktycznie nie mogą się obejść bez chociaż jednej sceny seksu. A przecież seks to o wiele więcej niż epizodyczna scena. To temat, który wymaga o wiele większej uwagi i ciekawej reprezentacji w świecie seriali. Poniższe seriale to moje osobiste faworyty, które nie tylko świetnie się ogląda, ale również są edukacyjne.

Sex Education

sex education

Chyba najbardziej znany serial young adult opowiadający o seksie. Został wyemitowany jeszcze przed Sexify i to on ustanowił wysoką poprzeczkę dla wszystkich seriali o tej tematyce. Osadzony w brytyjskim miasteczku, o nie do końca określonym czasie akcji, ukazuje ponadczasowość tematu.

Grupa nastolatków zmaga się z przeróżnymi problemami seksualnymi. Brak pociągu seksualnego, dziwne fantazje, choroby weneryczne i ogólna niewiedza. Ottis, syn słynnej seksuolożki, od najmłodszych lat codziennie słucha wywodów swojej matki na takie tematy i chcąc nie chcąc wiele z nich zapamiętał. Za namową Maeve, postanawia otworzyć małą, nielegalną klinikę w starej, szkolnej toalecie. W ten sposób rozkręca się biznes na całą szkołę. W każdym odcinku poruszane jest inne zagadnienie, trochę jak w serialach proceduralnych, możemy obserwować jego rozwój i rozwiązanie, przy zachowaniu ciągłości całości, dzięki typowym dla seriali dla nastolatków wątkach. Jest więc to nie tylko lekcja, ale i świetnie oglądający się serial z dramą.

Big Mouth

Big Mouth

Tutaj cofamy się niemal do początku, kiedy wszystko się zaczęło. A raczej, kiedy dopiero co o seksie zaczęliśmy myśleć. Głównymi bohaterami są dzieci, które wchodzą w wiek dojrzewania albo jeszcze na ten moment czekają. W końcu to nie tak, że skończymy ileś tam lat i nagle dorastamy. Zobaczymy ich więc wchodzących w okres przemian. Zarówno fizycznych jak i psychicznych. W sposób przerysowany będziemy obserwować, jak bohaterom wyrastają włosy łonowe i jak odkrywają swoją orientacje seksualną, ale również dowiemy się jak wpływa na nas stres, i wstyd. A to dzięki specjalnie wykreowanym istotom, będącymi personifikacją tych elementów. Jak Hormonella czy Shame Wizard.

ZOBACZ TEŻ  TOP 16: seriale animowane dla dorosłych, czyli najlepsze zabawne, ironiczne, bezpośrednie produkcje

Jest to zaskakująco przemyślany serial. Z wieloma ukrytymi znaczeniami i metaforami, które lepiej obrazują rzeczy, o których mowa, a jednocześnie dopełniają kreskówkowego wyrazu produkcji oraz jego abstrakcyjnego i śmiesznego wydźwięku. Bo seks to coś, przy czym można się śmiać.

Bonding

bonding

Tym razem nie będziemy się skupiać na podstawach. To zdecydowanie serial dla dorosłych, którzy wiedzą już co i jak. Tutaj zostaniemy przywitani przez świat kinków, fetyszy i fantazji. Od delikatnego bondingu i przebieranek, aż po BDSM i pissing. Serial w zabawny sposób przedstawia nam te pomysły i normalizuje je jako zwyczajne potrzeby człowieka.

Głównymi bohaterami są Tiffany, zawodowa Dominatrix i jej asystent Pete. Codziennie w pracy spotykają się z różnymi osobami, mającymi inne potrzeby, które oni starają się zrealizować. Czasem są one dość dziwne, jak na przykład przebieranie za pingwiny. Jednak serial podchodzi do tego z humorem. Pete jest niespełnionym komikiem, który dzięki pracy asystenta zdobywa materiał do skeczy i w końcu rozwija swoją karierę. Pomimo humorystycznego podejścia serial unika wyśmiewania jakichkolwiek pragnień i pokazuje pracowników seksualnych z bardziej ludzkiej strony.

I May Destroy You

i may
vogue.com

W przeciwieństwie do reszty seriali na tej liście nie jest to pogodna produkcja. Po jej obejrzeniu będziecie potrzebować chwili, żeby ochłonąć i przemyśleć wszystko co zobaczyliście. Porusza temat bardzo trudny i wrażliwy, z którym wiele kobiet jak i mężczyzn może się utożsamić. I niestety jest to gwałt. Niebezpieczeństwo, którego trzeba być świadomym.

Główna bohaterka jest czarnoskórą pisarką, która przeżywa blokadę twórczą. Jej sposób na znalezienie weny? Imprezy, wylot do Włoch, totalny chill. Oczywiście, pomaga je w tym najlepsza przyjaciółka, na śmierć i życie. Po jednej imprezie Arabella budzi się i nie pamięta, jak zakończyła się poprzednia noc, a jej przyjaciółka zauważa rany, których wcześniej nie było. Kobiety rozpoczynają łączyć elementy układanki i dochodzą do zatrważającego wniosku. Bella została zgwałcona po dosypaniu do jej drinka narkotyków przez nieznajomego. Jak wyleczyć się z przeżytej traumy? Czy można żyć dalej? Czy system jest w stanie złapać przestępców i ochronić inne kobiety przed podobnym losem? Na te pytania odpowiada ten serial i pokazuje również wiele innych oblicz wykorzystywania seksualnego.

ZOBACZ TEŻ  Grand Army – Netflix anuluje młodzieżową produkcję

Grand Army

Grand Army
fot. netflix

Serial, który może i nie kręci się wokół seksu, ale na pewno znalazł dla niego ważne miejsce w scenariuszu. Zaczyna się jak każdy serial o nastolatkach, od lekcji w szkole, które zostają przerwane przez wybuch bomby. Powoli i te ataki stają się powoli codziennością młodzieży, zwłaszcza w Ameryce. Następnie zostajemy rzuceni w wir wydarzeń i postaci.

Każda osoba to inna, unikatowa historia o życiu, szkole i seksie, który z początku wydaje się być rzeczą poboczną, mało istotną. Wraz z rozwojem akcji możemy zobaczyć jak ważnym elementem życia każdego bohatera będzie i jak istotne skutki może mieć stosunek seksualny. W ten sposób przechodzimy do bardziej skomplikowanych problemów takich jak często pomijany damski orgazm, poznawanie własnej orientacji czy gwałt. Wątki są poprowadzone w sposób bardzo świadomy i ciekawy. Tylko nie przywiązujcie się zbytnio do niego, bo niestety Netflix postanowił zakończyć serial po 1 sezonie.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze