w

Najlepsze miniseriale Netflix – 8 pozycji, które warto znać

aaaabranu1 hzxbsmcqem1fy1uehhjro loqchegxwgmtr2dp3i8zy2bk739pjpzqyqvncimqkaq0tb3o 7ecervoxxjwxm5
źródło: Netflix

Netflix od lat króluje wśród platform streamingowych i z każdym kolejny rokiem jego panowania, dostarcza nam coraz więcej produkcji własnych. Wszyscy znamy jego kultowe już, wielosezonowe seriale takie jak House of Cards, Stranger Things czy Orange Is The New Black. Latami śledzimy losy naszych ulubionych bohaterów. Jednak co w przypadku, gdy w grę wchodzą historie zamknięte w kilku odcinkach? Także w tej kategorii amerykańskie imperium nie rozczarowuje. Oto najlepsze miniseriale Netflix.

Miniseriale Netflix

Gambit Królowej

the queens gambit  077r
fot. netflix

Nieprzypadkowo zestawienie otwiera ta siedmioodcinkowa produkcja, która z przytupem zakończyła rok 2020. Wciąga nas w świat samotności, ambicji i balansu na granicy między chwałą a zupełnym upadkiem w nicość. Poznajemy losy młodej dziewczyny z sierocińca, która jest genialną szachistką. Jednak wraz z rozwojem szachowych umiejętności, rośnie jej uzależnienie od leków odurzających. Jak skończy się ta historia? Czy bohaterka pokona swoje demony i zostanie najlepszą szachistką?  Myślę, że warto to sprawdzić. Nie tylko dobrze opowiedzenia historia , ale również świetna gra aktorska sprawi, że nie będziecie mogli oderwać wzroku od ekranu, a po zakończeniu tej przygody szybko wyszukacie poradnik „jak grać w szachy”.

Niewiarygodne

Unbelievable / Nieiwarygodne
źródło: Netflix

Historia oparta na faktach. Opowiada o nastoletniej Marie, która została zgwałcona. Gdy zgłasza to na policję, śledczy widzą za dużo nieścisłości w oskarżeniach , co skutkuje wycofaniem przez nią zeznań. Twórcy serialu przenoszą nas w brutalny świat skrzywdzonej, młodej kobiety. Dla której, nie tylko traumatycznym doświadczeniem jest sam akt gwałtu, a również walka o wiarę w autentyczność jej słów. Co się dzieje z człowiekiem, który dozna niesamowitego okrucieństwa, w które nikt mu nie wierzy i zostaje sam? Zdecydowanie nie jest to lekka produkcja, ale dla wszystkich gotowych się z nią zmierzyć- warta uwagi.

Manhunt: Unabomber

manhunt stills ac.00000020

Przenosimy się do Stanów Zjednoczonych pod koniec XX wieku i najdłuższego śledztwa prowadzonego przez FBI. Dotyczy ono Teda Kaczynskiego, który od 1978 do 1995 roku wysyłał głównie uczelniom, listy-bomby. Zostając terrorystom próbował zakomunikować światu swoje poglądy, które jasno mówiły, że postęp techniczny będzie zgubą ludzkości. Jego niezwykle wysoki iloraz inteligencji przez wiele lat pozwalał mu pozostać nieuchwytnym. Aby to zmienić, głównym prowadzącym pościg stał się Jim Fitzgerald- kryminolog, który opracował nowe metody profilowania przestępców. Jako widzowie zostajemy wciągnięci w żmudną pogoń zdeterminowanego agenta za wycofanym geniuszem. Jak kończy się ta opowieść? Nie warto zostawiać tego pytania bez odpowiedzi.

Unorthodox

unorthodox

Pozwala zajrzeć nam do hermetycznego świata, do którego dostępu nie otrzyma nigdy większość z nas. Historia 19 letniej Esther z ortodoksyjnej, żydowskiej rodziny w Nowym Jorku, która postanawia uciec na drugi koniec świata-do Berlina, w pogoni za wolnością i marzeniami. Nie jest to produkcja, której dynamiczny bieg akcji nie pozwoli nam odwrócić wzroku nawet na sekundę, w obawie, że coś nas ominie. Jednak porusza temat, który może być interesujący dla większości z nas- walkę o samego siebie. Pokazuje jak uwarunkowania kulturowe i religijne mogą nas ograniczać i jak ciężko wyłamać się z mechanizmu, który został nam narzucony wraz z narodzinami. Oraz to, jak człowiek potrafi być zdeterminowany, aby się uwolnić.

Jak nas widzą

aaaabbz0a87tslk18bfqa3geff7d4zhayv8gwfur3uv4kq 3f 7pssjp 0veuli  7langlh
źródło: Netflix

O Piątce z Central Parku wielu z nas mogło już niejednokrotnie słyszeć. Jest to okrutna opowieść o czterech czarnoskórych i jednym latynoskim nastolatku, którzy niesłusznie zostają skazani za brutalne pobicie i gwałt. Ten czteroodcinkowy miniserial obnaża smutną prawdę nie tylko a wymiarze sprawiedliwości, w którym policja i prokuratura dawno przestały podchodzić do swojego zawodu z pasją i zaangażowaniem, ale także o wszechobecnym rasizmie, który odebrał młodym ludziom wiele lat życia.

Seven Seconds

sevensecondserial

Kolejna historia oparta na nierównej walce o sprawiedliwość. Gdy młody policjant potrąca czarnoskórego nastolatka i za namową swojego przełożonego ucieka z miejsca zdarzenia rozpoczyna się starcie, w którym winny jest na wygranej pozycji. Policja zaczyna tuszować zbrodnię, jednak rodzina wraz z pomocą prawniczki i agenta nie poddadzą się tak łatwo. Ta emocjonują od pierwszych chwil opowieść wciąga nas jak najlepsze kino akcji, jednak tym razem nie doznamy żadnych pozytywnych emocji. Doświadczenie braku praworządności władz i tego, jak jedna okrutna decyzja wpłynie na życie wielu ludzi poruszy nawet najtwardsze jednostki.

Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer

dont f with cats
źródło: New on Netflix

Historia internetowego śledztwa, które urosło do rangi światowej. Wszystko zaczyna się, gdy ktoś publikuje w sieci filmik, na którym zabija koty. Odbywa się to oczywiście anonimowo. Wśród tysięcy oburzonych internautów, pojawia się kilku, którzy chcą dociec, kim morderca jest w rzeczywistości. Zaczynają poświęcać godziny na analizowanie wszystkich szczegółów mogących pomóc w dotarciu do prawdy. Sadysta powraca z kolejnym, mrożącym krew w żyłach kocim snuffem, po czym daje do zrozumienia, że następny materiał nie będzie już poświęcony zwierzętom. Do akcji wkracza również policja, poszukując znanego już wszystkim, dzięki internetowym detektywom, Luki Magnotta. Agenci-amatorzy przestają czuć się bezpiecznie, gdy ten odkrywa ich tożsamość, poznając przy tym chociażby ich miejsca pracy. Dochodzi do zabójstwa Jun Lina, a organy władzy z różnych państw starają się dopaść, nieustannie przemieszczającego się mężczyznę. Koniecznie sprawdźcie czy im się udało.

Król Tygrysów

aaaabyji3igwp6zg81rxu5cd ix atvvl9wg7ba90 lxzrwslcbqve0qqvg2zt1nc2lux7fycluenmxpmly7sbnri3onpyzu
źródło: Netflix

Przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, do wielkiego „parku rozrywki”, gdzie główną atrakcją są tygrysy. Właścicielem tego przybytku jest niezwykle ekscentryczny Joe Exotic. Cała historia oparta jest na jego konflikcie z Carole Baskin- rzekomą obrończynią dzikich kotów, która również skrywa wiele tajemnic. Doświadczając tej historii, nie jesteśmy w stanie opowiedzieć się po jakiejkolwiek ze stron. Wykorzystywanie zwierząt, brak etyki i moralności, a wreszcie broń czy zlecenia zabójstw- to właśnie Tiger King w pigułce. Nie bez powodu barwny Exotic przebywa obecnie w więzieniu, a my jako widzowie wciąż nie dowierzamy, że wszystkie opisane wydarzenia są prawdziwe.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czarna pantera

Disney+ opracowuje spin-off opowiadający o Wakandzie!

midnight club 540x305 1

The Midnight Club – nowe dzieło Flanagana, poznajcie jego obsadę!