Daredevil (ang. Marvel’s Daredevil) – amerykański serial fantastyczno-naukowy o superbohaterze o tym samym imieniu z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Serial ten jest częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe. Produkowany jest przez ABC Studios i Marvel Television, dystrybuowany przez serwis Netflix. Twórcą serialu jest Drew Goddard.

W głównych rolach występują: Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Elden Henson, Deborah Ann Woll, Rosario Dawson, Bob Gunton, Ajjelet Zurer, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Jon Bernthal, Élodie Yung.

Serial Daredevil opowiada o Macie Murdocku (Charlie Cox), który jako mały chłopiec stracił wzrok, ale został obdarzony niezwykle wyczulonymi zmysłami. Teraz walczy z niesprawiedliwością: w dzień jako prawnik, a nocą – jako superbohater „Daredevil” w nowojorskiej dzielnicy Hell’s Kitchen.

Główny bohater produkcji nie zmaga się z wielkim złem, które ma doprowadzić do zniszczenia świata. Matt Murdock zmaga się z upodleniem miasta, korupcją i kompletną apatią mieszkańców. Wydarzenia te dzieją się w tym samym świecie co film “Avengers”, ale produkcja ta jest kierowana do znacznie starszego widza.