Jak oni się nazywają – czy znasz imiona tych postaci?

j
}

Data: 9 sierpnia 2018

a

Kategorie: Plac zabaw / Newsy

Istnieją różni bohaterowie serialowi. Jednych kochamy, innych nienawidzimy. Czasem się z nimi identyfikujemy. Niejednokrotnie czujemy, jakbyśmy znali ich od dawna. Nierzadko traktujemy swoich ulubieńców prawie jak członków rodziny. Wiemy, jakie są ich lęki, słabości, zainteresowania albo marzenia. Ale czy wszystkich znamy dość dobrze? Oto postaci, które od lat goszczą na ekranach naszych telewizorów. Sławni i szanowani przez pokolenia, lecz nieco bezimienni. A czy Wy wiecie, jak oni się nazywają?

 

B.A. Baracus – Drużyna A

jak nazywają się postacie z seriali

Źródło: Magiczne Lata 90.

Zacznijmy od czegoś łatwego. Sierżant B.A. Baracus to jeden z czwórki bohaterów serialu Drużyna A. Był weteranem wojny w Wietnamie, tak jak pozostali członkowie grupy. Spośród wszystkich postaci to B.A. Baracus okazał się prawdziwym siłaczem. Nosił charakterystyczne łańcuchy na szyi, bransolety i sygnety na rękach. Potrafił naprawić auto, świetnie się bić, bał się latać i wiecznie kłócił się z Murdockiem. Choć wyglądał na wiecznie wkurzonego, naprawdę miał dobre serce i potrafił być dobrym nauczycielem dla dzieci. Przez wszystkie pięć sezonów grał go słynny wrestler MR. T. Sierżant Baracus to jedna z ikon lat 90., bo właśnie wtedy stacja Polonia 1 rozpoczęła nadawanie serialu. Czy pamiętacie, jak bohater Drużyny A miał na imię i od czego pochodzą literki „B.A”? W serialu oraz później w filmie wspomniano o tym wiele razy, więc zagadka nie powinna sprawić Wam problemu.

D.J. Tanner – Pełna chata

imiona serialowych postaci

Źródło: Bustle

Serial Pełna chata był realizowany w latach 1987-1995, a od 2016 roku możemy oglądać także jego sequel Pełniejsza chata. W Polskiej telewizji po raz pierwszy Pełną chatę wyemitowano w roku 1992. Serial opowiada o rodzinie Tannerów. Po śmierci żony, Danny Tanner musi zająć się swoimi trzema córkami – D.J., Stephanie i Michelle. W tym trudnym zadaniu pomaga mu szwagier Jesse oraz najlepszy przyjaciel Joey. I właśnie o najstarszą z dziewczynek, graną przez Candace Cameron, jest pytanie. Od jakich imion wziął się skrót D.J.? Głowa rodziny często używała pełnego imienia, gdy jego pierworodna narozrabiała, więc i tym razem nie powinniście mieć problemu.

ZOBACZ TEŻ  Kiedyś to było… – Gliniarz i prokurator

J.L. McCabe Gliniarz i prokurator

imiona serialowych postaci

Źródło: Teleman

Emitowany niejednokrotnie serial Gliniarz i prokurator na przestrzeni lat zgromadził masę fanów. Opowiada on o policyjnym śledczym Jake’u Stylesie oraz o prokuratorze J.L. McCabe’ie. Pierwszy z nich jest przystojnym, wzorowym gliną, który nie lęka się najtrudniejszych zadań i chętnie łamie kobieca serca. Drugi, zwany „Grubasem”, z chęcią zamknie każdego przestępcę, dobrze zje i pobawi się ze swoim ukochanym psem Maxem. W pracy pomaga im także zastępca prokuratora – Derek Mitchell. Nas najbardziej interesuje właśnie pan McCabe, grany przez Williama Conrada. Nerwowy starszy pan o dobrym sercu na pierwsze imię ma Jason, o czym zresztą chętnie mówi. Drugie skrzętnie ukrywa, wstydząc się go. A Wy pamiętacie, jak ono brzmi? Kto wie, od czego pochodzi „L” w Jason L. McCabe?

Wichura – Czterej pancerni i pies

imiona serialowych postaci

Źródło: PISF

Przechodzimy do trudniejszej części quizu, gdzie nie będzie już pierwszych literek do podpowiedzi. Zajrzyjmy przy okazji na nasze podwórko. W jednym z najsłynniejszych polskich seriali, jakim są Czterej pancerni i pies, pojawia się postać kaprala Wichury. Bohatera granego przez Witolda Pyrkosza poznajemy już w pierwszym odcinku. Towarzyszy on nam do samego końca serialu. Kiedy bohaterowie dostają nowy czołg, staje się nawet członkiem załogi i piątym pancernym. Przez cały czas jest nazywany jednak po nazwisku. Po raz pierwszy swoje imię zdradza nam dopiero w siedemnastym odcinku, kiedy to pije „wachtanguri” (gruziński odpowiednik bruderszafta) z pewną uroczą sanitariuszką (wcale nie z Marusią). Później jeszcze tylko Grigorij nazwie go po imieniu. A Wy pamiętacie, jak nazywał się Wichura?

MacGyver – MacGyver

imiona serialowych postaci

Źródło: Gadżetomania

Czy istnieje ktoś, kto nie wie, kim jest MacGyver? Facet, który potrafi zrobić helikopter z pudełka po zapałkach i sznurka, to prawdziwa ikona popkultury lat 90. Serial o jego przygodach powstawał w latach 1985-1992, a aktualnie możemy obejrzeć nową odsłonę dawnej produkcji z Lucasem Tillem w roli głównej. Jednak to właśnie Richard Dean Anderson jest najbardziej kojarzony z MacGyverem. Tymczasem, choć powstało 139 odcinków, a nasz geniusz przeszedł do historii telewizji, nie każdy wie, jak miał na imię. Podane ono zostało zaledwie dwukrotnie i to nie wprost od bohatera. To kto pamięta, jakie imię nosił ten wspaniały konstruktor?

ZOBACZ TEŻ  Serialowy słownik: Co to jest pilot?

Columbo – Columbo

imiona serialowych postaci

Źródło: Decades

Serial o genialny detektywie (granym przez Petera Falka) kręcony był przez 35 lat. I choć przez ten czas stworzono zaledwie 69 odcinków, to i tak przeszedł do historii i zna go chyba każdy. Tytułowy Columbo pracuje jako porucznik w wydziale zabójstw policji w Los Angeles. Najbardziej kojarzony jest oczywiście ze swoim prochowcem, cygarem, starym Peugeotem, opowieściami o swojej żonie i słynnym „chwileczkę, mam jeszcze jedno pytanie”. Ale jak brzmi jego imię? W serialu nigdy go nie wypowiedziano. Była za to scena, gdzie detektyw przedstawia się jako Columbo, a zapytany o imię odpowiada „porucznik”. Mamy zatem zagadkę dla spostrzegawczych. Dwa razy możemy poznać imię tego gliniarza. Raz, gdy pokazuje swoją legitymację, a kamera robi na nią zbliżenie i drugi raz, kiedy odwiedzamy bohatera na komendzie, a na biurku stoi tabliczka z imieniem i nazwiskiem. To kto zauważył?

 

Odpowiedzi

Pora poznać odpowiedzi na zagadki. Członkiem Drużyny A jest Bosco Baracus. Co ciekawe, B.A. to już część gry słownej mięśniaka, który tłumaczy litery jako „Bad Attitude”. Najstarszą córką pana Tannera jest Donna Jo. Słynny prokurator nazywa się Jason Lochinvar McCabe. Kolega czterech pancernych to Franciszek Wichura. MacGyver ma na imię Angus. I na koniec, gdyby ktoś spojrzał na legitymację porucznika z LAPD, to zobaczyłby na niej napis Frank Columbo.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Piotr Markiewicz

Nerd, geek i pedagog w jednym. Dziecko lat 90. Kocha Tolkiena, Warcrafta, RPG i fantastykę. Wewnętrznie czuje się elfem.