Wotum nieufności – Polsat ekranizuje kolejną powieść Remigiusza Mroza

}

Data: 13 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

Kolejna powieść Remigiusza Mroza, jednego z najbardziej poczytnych polskich pisarzy doczeka się swojej ekranizacji. Za przeniesienie na szklany ekran Wotum nieufności wzięła się stacja Polsat.

Ogłoszono właśnie, iż zdjęcia do serialu już się rozpoczęły. To produkcja z gatunku political-fiction, pełna intryg, spisków i brudnej walki o władzę na najwyższych szczeblach. Główni bohaterowie to posłowie przeciwnych frakcji – Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) i Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska). Choć stoją oni po przeciwnych stronach politycznej sceny to połączy ich wspólny cel, którym jest próba ujawnienia nazwiska tego, który stoi za spiskiem sięgającym najistotniejszych osób w kręgach władzy.

W obsadzie serialu są także Leszek Lichota i Zofia Wichłacz. Data premiery Wotum nieufności nie jest jeszcze znana, ale jak zasugerował sam Remigiusz Mróz w komentarzu na swoim profilu na Instagramie, możliwe iż odbędzie się ona jeszcze w tym roku.

Serial reżyseruje Łukasz Palkowski mający na swoim koncie inne seriale na podstawie powieści tego pisarza – Bahawiorystkę i Chyłkę. Scenariusz wyszedł spod pióra Wiktora Piątkowskiego i Joanny Kozłowskiej.

Wotum nieufności najpierw trafi na platformę Polsat Box, a następnie na antenę Polsatu.

Źródło: PAP

ZOBACZ TEŻ  Kim są bohaterowie serialu Osaczony?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.