Powstanie serial na podstawie gry Alan Wake

}

Data: 13 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

W ostatnim czasie stacje oraz platformy prześcigają się w adaptacji kolejnych popularnych gier wideo. Tym razem swojej serialowej wersji doczeka się Alan Wake. Jej adaptacji podejmuje się AMC.

Alan Wake to zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego trzecio-osobowa gra akcji, inspirowana twórczością Stephena Kinga. Za jej powstanie odpowiada znane za sprawą cyklu Max Payne studio Remedy Entertainment.

Tytułowy bohater niniejszej gry jest autorem poczytnych powieści. Niestety od dwóch lat Alan nie potrafi napisać nowej książki. Żona pisarza, Alice, postanawia zabrać go na wakacje do malowniczego miasteczka Bright Falls, by odzyskał siły twórcze. Po początkowej sielance ukochana znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Wake wyrusza na jej poszukiwanie. Okazuje się, że Bright Falls to wcale nie bajkowa lokacja, lecz mroczne, pełne złych sił miejsce – jak to, w którym toczy się akcja ostatniego dzieła Alana, thrillera, którego napisania nie może sobie przypomnieć.

Informację o adaptacji podał do mediów Sam Lake, dyrektor kreatywny Remedy Entertainment uświetniając nią 12. rocznicę gry.

Jak na razie nie wiadomo jak bardzo serial będzie trzymał się materiału źródłowego. Co do obsady znany jest jedynie aktor, który wcieli się w Alana – to Matthew Porretta.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [26.01.2018]

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.