The Last of Us – powstaje adaptacja słynnej gry studia Naughty Dog, znamy reżysera pilota!

}

Data: 9 czerwca 2020

a

Kategorie: Newsy

HBO pracuje nad serialem opartym o jedną z lepszych gier survivalowych The Last of Us. Za reżyserię odcinka pilotażowego odpowie lauret nagrody Emmy Johan Renck. Znany jest on z pracy przy rewelacyjnym serialu Czarnobyl.

Renck być może oprócz pilota, wyreżyseruje także kilka kolejnych odcinków adaptacji. Przy projekcie pełnić będzie on także funkcję producenta wykonawczego. Renck ponownie pracować będzie z Craigiem Mazinem, który również odpowiadał za Czarnobyl. W serial zaangażowany jako showrunner i producent jest także Neil Druckman – producent i scenarzysta gry.

Za muzykę do serialu odpowie Gustavo Santaolalla. To argentyński kompozytor, który pracował przy soundtrackach do gry. Jak na razie nie wiadomo jeszcze kto wcieli się w głównych bohaterów, ani kiedy rozpocznie się produkcja. Jak mówi Renck duże trudności przysparza ekipie znalezienie osób, które w idealny sposób sportretują postaci z gry.

Akcja gry rozgrywa się w postapokalitycznym świecie zniszczonym przez pandemię, przez którą ludzie zmieniają się w krwiożercze bestie. Losy mężczyzny o imieniu Joel i młodej dziewczyny Ellie krzyżują się i razem wyruszają w podróż przez zniszczone Stany Zjednoczone.

Źródło: darkhorizons.com

ZOBACZ TEŻ  Netflix ogłasza start produkcji nowego serialu 1899

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.