„The Last of Us” to serial telewizyjny, oparty na popularnej grze wideo o tym samym tytule stworzonej przez Naughty Dog. Serial ma być emitowany na platformie HBO.

Akcja „The Last of Us” toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym większość ludzkości została zniszczona przez wirusa, który zmienia ludzi w krwiożercze zombie. Fabuła skupia się na Joelu, który jest szorstkim przemytnikiem i Ellie, młodej dziewczynie, która może być jedyną nadzieją na uratowanie ludzkości przed zagładą.

Serial jest wyprodukowany przez Craiga Mazina, twórcę nagrodzonego miniserialu „Czarnobyl”. Reżyserem będzie Johan Renck, który również pracował przy „Czarnobylu”. Główne role w serialu mają zostać zagrane przez Pedro Pascala, znanego z serialu „Gra o tron” oraz Bellę Ramsey, która grała Lyanny Mormont w „Grze o tron”.

Założyciel Naughty Dog, Neil Druckmann, który jest także twórcą gry, pełnił funkcję producenta wykonawczego serialu. Druckmann wyrażał swoje zadowolenie z wyboru aktorów do głównych ról i zapewniał fanów, że serial będzie wierny oryginalnej grze, jednocześnie dodając nowe elementy, które wzbogacą historię i uczynią ją bardziej ekscytującą.

Serial „The Last of Us” ma już swoją premierę i jest emitowany na platformie HBO. Pierwszy sezon składa się z 10 odcinków i miał swoją premierę 12 lutego 2022 roku.

Serial jest oparty na popularnej grze wideo o tym samym tytule i przedstawia historię Joela i Ellie, którzy przemierzają postapokaliptyczny świat zdominowany przez zainfekowanych ludzi. W rolę Joela wcielił się Pedro Pascal, a Ellie gra Bella Ramsey. Za produkcję odpowiada Craig Mazin, a w roli reżysera występuje Johan Renck.

Serial otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i zdobył wiele pochwał za grę aktorska oraz reżyserię. Fani gry również docenili adaptację serialową i wyrażają nadzieję na kontynuację historii w kolejnych sezonach.