Przeczytano:

The Last of Us ma rekordowy budżet

20 07 2021 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Produkcja The Last of Us naprawdę nadszarpnie kasę HBO. Jak donoszą zagraniczne media budżet na zaplanowanych dziesięć odcinków jest gigantyczny.

Mówi się o kwocie ośmiocyfrowej na odcinek, a więc produkcja każdego z dziesięciu zaplanowanych epizodów kosztuje minimum 10 mln dolarów.

The Last of Us jest potworem. Ma pięciu dyrektorów artystycznych i zatrudnia armię techników. To sześć miesięcy przygotowań i rok zdjęć. Nie mogę potwierdzić oficjalnego budżetu, ale to największa taka produkcja w Kanadzie. Projekt znacznie przekracza ośmiocyfrową liczbę na odcinek, ma więc wpływ na gospodarkę regionu. Istnieje mnóstwo małych firm, które czerpią korzyści z naszej pracy. – powiedział Damian Petti, szef kanadyjskiego związku zawodowego

Akcja serialu The Last of Us rozgrywać będzie się w postapokaliptycznym świecie zniszczonym przez pandemię, przez którą ludzie zmieniają się w krwiożercze bestie. Losy mężczyzny o imieniu Joel i młodej dziewczyny Ellie krzyżują się i razem wyruszają w podróż przez zniszczone Stany Zjednoczone.

Źródło: Dark Horizons

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również