Przeczytano:

The First Lady – rola Eleanor Roosevelt obsadzona!

23 02 2021 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Nareszcie poznaliśmy aktorkę, która w antologicznym serialu Showtime The First Lady wcieli się w żonę jednego z byłych prezydentów USA – Eleanor Roosevelt. To Gillian Anderson.

Pierwszy sezon tego serialu, który opowie o wielkim wpływie na amerykańską politykę kobiet będących pierwszymi damami Ameryki, skupi się na postaciach Betty Ford, Eleanor Roosevelt i Michelle Obamie.

Anderson dołączyła do już iście gwiadorskiej obsady. W Michelle Obamę wcieli się Viola Davis, jej młodszą wersję zagra Jayme Lawson. Betty Ford sportretuje Michelle Pfeiffer za czasów prezydentury jej męża Geralda Forda. Młodą Ford odegra Kristine Froseth. W obsadzie są także Judy Greer jako Nancy Howe, Rhys Wakefield jako Dick Cheney i Aaron Eckhart jako Gerald Ford.

Akcja serialu The First Lady w dużej mierze rozegra się we wschodnim skrzydle Białego Domu, gdzie zapadło wiele zmieniających świat decyzji, a na dużą część z nich wpływ miały charyzmatyczne pierwsze damy Ameryki.

Anderson w ostatnim czasie podziwiać mogliśmy w serialu The Crown jako Margaret Thatcher, w Sex Education czy Z Archiwum X.

Źródło: deadline

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również