The Crown – Gillian Anderson jako Żelazna Dama

}

Data: 20 stycznia 2019

a

Kategorie: Newsy

W kolejnym, 4. sezonie serialu The Crown, który przedstawia historię panowania królowej Elżbiety, wprowadzona zostanie nowa postać, a mianowicie Margaret Thatcher, w którą wcieli się Gillian Anderson.

Fabuła serialu rozpoczyna się od śmierci ojca Elżbiety i rozciąga do czasów obecnych. Netflix zamówił, aż sześć sezonów, z czego trzeci będzie miał premierę jeszcze w tym roku. Producentem jest Peter Morgan, który wyreżyseruje wszystkie 60 odcinków, po 10. na serię.

Sezony 3. i 4. dzieją się po dużym skoku w czasie, dlatego twórcy zmuszeni byli do zmiany obsady serialu. Do tej pory w roli królowej widzieliśmy Claire Foy. Teraz monarchinię zagra Olivia Colman. Z kolei w księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies, zamiast Matta Smitha. W roli księżniczki Małgorzaty zobaczymy Helenę Bonham-Carter.

Sezon 3. rozpocznie się po narodzinach księcia Edwarda, a więc od 1964 roku i potrwa do 1976 roku. Z kolei sezon 4. opowie o końcu lat 70. i zakończy się pod koniec lat 80. To właśnie w nim wprowadzona zostanie postać Żelaznej Damy, której kadencja trwała od 1979 roku do 1990 roku. W tym sezonie zobaczymy także księżną Dianę.

Źródło: screenrant

ZOBACZ TEŻ  Wellington Paranormal – zobaczcie zapowiedź spin-offu Co robimy w ukryciu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.