Tak czy owak – nowy hiszpański serial HBO Europe

}

Data: 22 lipca 2020

a

Kategorie: Newsy

Tak czy owak to szalona opowieść o dwóch dziewczynach z małej hiszpańskiej miejscowości, które muszą odnaleźć się w najbardziej hipsterskiej dzielnicy Madrytu. Premiera nowego serialu HBO Europe odbędzie się w HBO GO 8 sierpnia.

tak czy owak por h o por b 2 virginia martn chico hbo europe 1000
hbo polska

Hache i Belén są starymi znajomymi, które po latach spotykają się w najbardziej hipsterskiej części Madrytu – dzielnicy Malasaña. Obie dziewczyny pochodzą z położonego na obrzeżach stolicy niewielkiego miasta Parla, przez co ich życie to nieustanne poszukiwanie sposobów na przetrwanie w tym całkowicie obcym dla nich świecie.

Tak czy owak to historia, która nie tylko pokazuje niezniszczalną przyjaźń dwóch bohaterek, ale także pozwala obserwować zderzenie się dwóch zupełnie przeciwstawnych sobie światów. Z jednej strony mamy tu do czynienia z autentycznością małego miasta znajdującego się na obrzeżach Madrytu – miasta Parla, z którego pochodzą bohaterki. Z drugiej natomiast snobizm najbardziej hipsterskiej dzielnicy Madrytu, Malasaña, gdzie obie dziewczyny decydują się zamieszkać. Ten szok kulturowy staje się tu kluczem do nakreślenia szerokiego portretu naszej rzeczywistości i jednocześnie absurdu towarzyszącemu tej nowej erze, w której żyjemy – powiedziała Manueli Burló Moreno, autorka serialu.

tak czy owak por h o por b 3 virginia martn chico hbo europe 1000
hbo polska

W rolach głównych w serialu występują: Marta Martín jako Hache, Saida Benzal jako Belén, Brays Efe jako Oli, Javier Bódalo jako Johnny, Itziar Castro jako Choni oraz Fernando Albizu jako Yoli. Autorką serialu jest Manueli Burló Moreno, która odpowiadała zarówno za scenariusz jak i reżyserię.

8 sierpnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Premiera pierwszego odcinka na antenie HBO zaplanowana została natomiast na 10 sierpnia na godzinę 21:40. Serial liczy 10 odcinków.

Źródło: HBO Polska

ZOBACZ TEŻ  PEN15 – mamy pierwszy zwiastun tej zwariowanej komedii!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.