Squid Game numerem jeden na Netflixie!

}

Data: 14 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Minął prawie miesiąc od premiery południowokoreańskiego krwawego i brutalnego dramatu Squid Game. Przez ten czas produkcja stała się hitem na całym świecie. Netflix ogłosił, iż serial jest oficjalnie najpopularniejszą oryginalną serią platformy wszech czasów.

Squid Game w przeciągu 28 dni od premiery obejrzało 111 mln kont. Liczba ta jest nowym rekordem platformy. Dotychczasowe pierwsze miejsce należało do serialu Bridgertonowie, którzy nabili oglądalność na poziomie 82 milionów.

To jednak z pewnością jeszcze nie koniec fenomenu Squid Game, bowiem produkcja dalej w aż 94 krajach utrzymuje się na liście Top 10.

Za serial odpowiada Hwang Dong-Hyuka. Pomysł Hwang miał już w 2008 roku, jednak wtedy żadna stacja nie chciała go sfinansować.

Squid Game setki spłukanych graczy dostają zaproszenie do udziału w tajemniczych grach dla dzieci. Z pozoru zadanie wydawałoby się dziecinnie łatwe, bo co trudnego jest w takich grach. Kiedy jednak stawką okazuje się własne życie nic nie jest już takie samo. A zwycięzca otrzymać ma wielką nagrodę – 45,6 miliarda wonów.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Czarnoksiężnik z Krainy Oz dostanie nowy serial!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.