Spielberg i Feig piszą dla Quibi!

}

Data: 13 czerwca 2019

a

Kategorie: Newsy

Quibi to nowa platforma streamingowa, która ma pojawić się na rynku już w kwietniu przyszłego roku. Ma być przeznaczona na smartfony i oferować różne gatunkowo seriale, ale nie dłuższe niż dwie godziny na sezon. Planowany czas trwania poszczególnych odcinków produkcji to od 5 do 10 minut.

Założycielem serwisu jest Jeffrey Katzenberg. Platforma już zdołała przyciągnąć wiele znanych nazwisk, m.in. Sama Raimi’ego, Steven’a Soderbergha czy Guillermo Del Toro. Teraz swoje produkcje zapowiedzieli także Steven Spielberg i Paul Feig.

Spielberg ma napisać serię Spielberg’s After Dark składającą się z 10-12 odcinków dostępnych do oglądania tylko w porze nocnej. Jak sam wyjaśnia takie rozwiązanie ma zwiększyć klimat oglądanego serialu, bowiem oglądanie horrorów przy świetle dziennym zabija całą atmosferę grozy i strachu.

Poinformowano również, że nad kilkoma krótkimi projektami dla Quibi pracuje Paul Feig. Jak mówi bardzo cieszy się z tej współpracy, ponieważ takie krótkie treści przemawiają do niego, a w dobie wiecznego pośpiechu człowiek prędzej skusi się na obejrzenie czegoś co trwa 10 minut, a nie półtorej godziny.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Hawkeye – pierwszy zwiastun i plakat serialu Marvela

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.