Sherlock – powstanie escape room inspirowany serialem!

}

Data: 7 czerwca 2018

a

Kategorie: Newsy

Producenci jednego z najpopularniejszych seriali kryminalnych BBC zdecydowali się na stworzenie w Londynie escape roomu „Sherlock: The Game Is Now”. Otwarcie planowane jest na październik tego roku.

Wspólnie z firmą Time Run, producenci serialu „Sherlock”: Sue Vertue, Steven Moffat i Mark Gatiss postanowili stworzyć coś wyjątkowego dla zagorzałych fanów Holmesa i jego przyjaciela Johna Watsona. Zasady gry są banalnie proste – 4-6 osobowa grupa graczy zostaje zamknięta w pokoju i aby się z niego wydostać musi w ciągu 1,5 godziny rozwiązać zagadkę. Oczywiście dostępne są podpowiedzi i wskazówki, ale jeśli oglądałeś chociaż jeden z odcinków serii, to wiesz, że nie były one nigdy podane na tacy… Całość otoczona jest klimatem rodem z serialu, łącznie z nagraniami głosowymi i wideo postaci! Sprawdź, jak sam Mycroft Holmes przedstawia escape room:

 

„Sherlock” to opowieść o brytyjskim detektywie, oparta na powieści Arthura Conan Doyle’a, przeniesiona jednak do Londynu XXI wieku. Główny bohater, grany przez Benedicta Cumberbatcha, ze swoim przyjacielem Johnem Watsonem (Martin Freeman), mieszkają razem na Baker Street. Wspólnie rozwiązują nawet te najdziwniejsze zagadki, często przy użyciu kontrowersyjnych i niezgodnych z prawem metod. Wplecione są też wątki miłosne, dodające całej serii życiowego i nowoczesnego wymiaru, a wszystko podkręcone jest konfliktami przyjaciół wynikającymi z cynicznego charakteru Sherlocka Holmesa.

Który z fanów nie chciałby się choć na chwilę zamienić w samego Sherlocka Holmesa i móc zmagać się z wyzwaniami najpopularniejszego detektywa? W „Sherlock: The Game Is Now” przez 90 minut będziesz czuć się jak prawdziwy bohater serialu.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale osadzone w Anglii - top 10

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Klaudia Kołodziejczyk

Może i nie jest miłośniczką najnowszych seriali, ale za to potrafi opowiedzieć fabułę każdego - dosłownie KAŻDEGO - odcinka "Przyjaciół", a z polskimi telewizyjnymi produkcjami jest na bieżąco. Planuje wkrótce wykupić sobie Netflixa i obejrzeć wszystko, co jej polecali.