w

Prequel Gry o tron – znamy reżysera i obsadę!

Od ogłoszenia, iż w prequelu wystąpi Naomi Watts i Josh Whitehouse o produkcji była całkowita cisza, aż do teraz. HBO ujawniło nazwisko reżysera oraz części obsady.

S.J. Clarkson została reżyserem odcinka pilotażowego, do którego zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku. Showrunnerem jest Jane Goldman. Jeśli produkcja się przyjmie prawdopodobnie trafi na antenę w przyszłym roku.

Do obsady oprócz Watts i Whitehouse’a, którzy mają otrzymać kluczowe role, oficjalnie należą: Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp i Toby Regbo. Jak na razie nic nie wiadomo w jakie postacie się wcielą.

Wydarzenia opowiedziane w prequelu mają dziać się na 5 tysięcy lat przed wydarzeniami z pierwszego sezonu serialu Gra o tron. O tym czasie nie ma zbyt wiele w książkach George’a R.R. Martina, a więc postacie i wydarzenia zostaną stworzone od zera.  Jedyne czego możemy być pewni to tego, że na ekranie nie ujrzymy smoków, bowiem Ród Targaryenów z Królewskiej Przystani jeszcze nie powstał.

Nie znany jest także tytuł prequela. The Long Night o czym wspomniał Martin jest nieaktualny, bowiem on sam wycofał się z deklaracji, że tak nazywać się będzie produkcja.

Źródło: collider

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Grace i Frankie

Grace i Frankie sezon 5 – mamy zwiastun

Doctor Who - 11 sezon

Doctor Who – Recenzja 11. Sezonu – Ile Doktora zostało w Doktorze?