Preacher sezon 2. – telewizyjna premiera w AMC

}

Data: 20 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Serial Preacher oparty na popularnym komiksie o tym samym tytule to absurdalnie zakręcona, pełna akcji i dreszczyku historia o teksaskim kaznodziei i jego starciach z postaciami z Nieba i Piekła nieustannie podążającymi jego tropem. Po 1. sezonie, którego zadaniem było przedstawienie widzom głównych bohaterów, kolejny nie bierze jeńców – ma w sobie jeszcze więcej akcji, makabry i czarnego humoru. To pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, którzy w następnym, uznanym przez krytyków sezonie będą mogli śledzić podróż w dosłownym poszukiwaniu Boga, który… uciekł z Nieba.

W 1. sezonie serii widzowie poznali teksaskiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera (w tej roli charyzmatyczny Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Ta tajemnicza moc, która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z Nieba i Piekła mających mordercze zamiary. Jesse, jak przystało na dobrego duszpasterza, stara się ratować mieszkańców swojego miasteczka od niebezpieczeństw, tych ziemskich jak i nadprzyrodzonych.

W pewnym momencie kaznodzieja uświadamia sobie, że Bóg opuścił Niebo, więc postanawia go odnaleźć, co śledzimy w 2. sezonie. Jessemu w podróży towarzyszą Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. Ekscentryczne trio trafia do Nowego Orleanu, gdzie musi unikać lokalnych gangsterów i niebezpiecznych tajnych agentów w białych garniturach. Nie mogą też dać się złapać Świętemu od Morderców, niepowstrzymanemu i zabójczemu kowbojowi z Piekła, który z jakiegoś powodu podąża śladami Jessego…

Telewizyjna premiera 2. sezonu serialu Preacher w poniedziałek 21 czerwca o 22:00 na kanale AMC, kolejne odcinki w każdy poniedziałek o 22:00.

Producentami wykonawczymi oraz reżyserami serii są Seth Rogen oraz Evan Goldberg. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Sam Catlin.

Poniżej kilka zdjęć z nowej serii oraz jej zapowiedź.

preacher amc 12
fot. amc
preacher amc 10
fot. amc
preacher amc 3
fot. amc

Źródło: informacja prasowa za AMC

ZOBACZ TEŻ  Dark sezon 2. - jest oficjalny zwiastun i data premiery!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.