HBO Europe nabyło prawa do książki Ziemowita Szczerka Cham z kulą w głowie

}

Data: 20 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Ziemowit Szczerek w mediach społecznościowych osobiście poinformował o tym, iż HBO Europe nabyło prawa do adaptacji jego powieści Cham z kulą w głowie. To kryminał w stylu noir, który przedstawia alternatywną wersję historii Polski.

Powieść ta wydana została w 2020 roku. Ukazuje ona alternatywną wersję historii Polski, w której to nasz kraj jest mocarstwem rządzonym przez wojskową dyktaturę, a do II wojny światowej nigdy nie doszło.

Oto oficjalny opis powieści:

Posłuchaj, drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Warszawa – Buenos Aires Słowiańszczyzny – swego tanga nikomu nie szczędzi. Ale teraz, teraz to miasto, które nie przegrało, spływa krwią. Ulica szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Kolejne trupy bez głów walają się po ulicach, a świat pogrąża się w chaosie. Kary, słuchaj, to sprawa dla ciebie. Ten ktoś zabija równie dobrze jak ty. I chce z tobą wyrównać rachunki. Kary, ty jesteś bękart, zdrajca i dezerter. Ale jesteś też detektyw, więc rusz tyłek i zajmij się tym. Przestań chlać i wstawaj. Trupy nie będą czekać. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach. Kryminał i epicka powieść w jednym. A w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia.

Jak na razie nie wiadomo czy adaptacja Chama z kulą w głowie będzie filmem czy serialem. Ani autor ani HBO nie ujawnia szczegółów na ten temat.

Tutaj link do wpisu pisarza na Facebooku.

Źródło: facebook, lubimyczytac.pl

ZOBACZ TEŻ  Ferajna z Baker Street na oficjalnym zwiastunie!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.