Pięć rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o detektywie Murdochu oraz o Endeavour!

}

Data: 27 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Już 3 stycznia na antenie Epic Drama pojawią się nowe sezony dwóch uwielbianych przez widzów seriali. Detektyw Murdoch s. 14 (godz. 20:30) i Endeavour: Sprawy młodego Morsa s. 8 (godz. 21:30).

W nowym sezonie detektyw Murdoch dociera do członka rodziny, o którym nigdy wcześniej nie słyszał. Z kolei relacje Endeavoura i Thursdaya pogarszają się, gdy okazuje się, że Endeavour przegapił ważną wskazówkę z powodu swoich osobistych problemów. Życie naszych bohaterów nadal się komplikuje…

Wiemy, że lubicie ciekawostki, dlatego też podajemy Wam na tacy, kilka z nich. Poznajcie pięć faktów z obydwu produkcji.

Detektyw Murdoch

  1. Oparty na powieściach Maureen Jennings serial miał swoją premierę 20 stycznia 2008 roku na kanadyjskim kanale Citytv. Jego debiut poprzedziły trzy programy telewizyjne, w których w postać Murdocha wcielił się Peter Outerbridge. Sam serial liczy obecnie 15 sezonów, 229 odcinków i został wyemitowany w ponad 100 krajach.
  2. Według Yanicka Bissona, odtwórcy tytułowej roli, sekret popularności serialu tkwi w tym, że składa się na niego wiele aspektów: zawiera romans, intrygę, tajemnicę, naukę, a okazjonalnie nawet postaci historyczne. Jednak wszystko odegrane jest zawsze z dozą humoru i dystansu. Chociaż serial porusza również poważne kwestie, napięcie zawsze rozładowywane jest za pomocą lżejszych, zabawniejszych momentów.
  3. Bisson niezbyt lubi zmieniać swoją garderobę. Na każdy sezon znajduje coś, co naprawdę mu się podoba – nawet jeśli jest to tylko para spodni – i nosi to bez przerwy. Lubi też nosić swój mundur w domu, co doprowadza jego rodzinę do szału. Próbują oni wprowadzić powiew świeżości do jego garderoby i namówić go do zakupu większej ilości ubrań, ale niestety bezskutecznie.
  4. Hélène Joy, która gra Dr Julię Ogden, pojawia się we wszystkich z ponad 200 odcinków i z tego powodu aktualnie nie bierze udziału w żadnych innych produkcjach. Jednak poza aktorstwem spełnia się w jeszcze jednej branży… Joy jest zarejestrowanym agentem nieruchomości, i to nie tylko na papierze: obecnie zajmuje się sprzedażą wielu nieruchomości i zarabia na tym niemałe pieniądze!
  5. Bisson nie przepada za kinem i nie ogląda zbyt wielu programów telewizyjnych, za to uwielbia jeździć na nartach i na rowerze, a do tego jest prawdziwym majsterkowiczem, ma nawet doświadczenie w remontowaniu swoich domów rodzinnych.
endeavour s.8 epic drama 3

Endeavour: Sprawy młodego Morsa

  1. Serial Endeavour: Sprawy młodego Morsa, na który składa się póki co osiem sezonów, na początku był samodzielnym filmem telewizyjnym wyprodukowanym w hołdzie inspektorowi Morse’owi. Był emitowany od 1987 do 1993 roku. Film odniósł tak duży sukces – osiem milionów widzów w samej Wielkiej Brytanii – że zespół stojący za produkcją postanowił przekształcić go w serial, który od tego czasu zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie.
  2. Twórca serii, zmarły Colin Dexter, pojawił się kilka razy w różnych odcinkach. Niestety, od 4. sezonu jego pogarszający się stan zdrowia nie pozwalał mu już pojawiać się osobiście, więc ekipa zadbała o to, by przemycić go do serialu za pomocą sprytnie umieszczonych zdjęć i wycinków z gazet.
  3. W serialu w roli tytułowej występuje Shaun Evans. Odmawia on jednak podpisania kontraktu na kilka sezonów naraz – zawsze tylko na kolejny. Evans stwierdził, że gdyby w swoim pierwszym serialu (Nauczyciele), miał świadomość, że seria może skończyć się w każdej chwili, byłby dużo bardziej kreatywny.
  4. Roger Allam, który gra partnera Morse’a, Thursday’a, lubi swoją postać za to, że pomimo doświadczeń związanych z przeżyciem II wojny światowej, trzeźwo patrzy na życie i jest dobrym człowiekiem. Co więcej, zyskał też dzięki temu pewnego rodzaju moralny kompas, co jest jednym z jego znaków rozpoznawczych.
  5. Shaun Evans przyznał, że nigdy nie obejrzał ani jednego odcinka Inspektora Morse’a, (serialu powstałego przed Endevour), ponieważ nie chciał, aby wersja głównego bohatera wykreowana przez Johna Thrawna w jakikolwiek sposób wpłynęła na jego wizję tej postaci. Zamiast tego, postanowił zaczerpnąć inspiracji z książek.
ZOBACZ TEŻ  Epic Drama prezentuje dwa świąteczne odcinki specjalne Detektywa Murdocha

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.