Marzycielka – zapowiedź nowej produkcji Viaplay Originals

}

Data: 10 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Viaplay wspólnie z duńską wytwórnią filmową Zentropa Entertainments wyprodukuje serial opowiadający historię Karen Blixen, jednej z największych duńskich pisarek. Gwiazdą najnowszego projektu jest Connie Nielsen znana z takich filmów jak Gladiator, Adwokat diabła czy Wonder Women, która wystąpi w roli tytułowej.

Autorką scenariusza jest Dunja Gry Jensen, a reżyserką Jeanette Nordahl. Pomysłodawczyniami projektu są Connie Nielsen i Karoline Leth. Niedawno zakończyły się zdjęcia realizowane w Danii oraz za granicą. Premiera tego składającego się z sześciu odcinków serialu odbędzie się w 2022 roku na platformie Viaplay.

Marzycielka – stając się Karen Blixen to opowieść o kobiecie, która szuka swojego miejsca, jednocześnie walcząc o uwolnienie się od oczekiwań rodziny i społeczeństwa. Akcja serialu rozgrywa się w latach 30. i opowiada losy Karen Blixen, powracającej do Danii po wielu latach spędzonych we wschodniej Afryce. Nie ma grosza przy duszy, jest chora, rozwiedziona, a jej marzenia legły w gruzach. Serial pokazuje drogę Blixen od ciężkich początków aż do momentu, gdy została jedną z najbardziej znanych duńskich pisarek.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Spielberg i Feig piszą dla Quibi!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.