Mare z Easttown – nowy serial HBO Brada Ingelsby’ego z Kate Winslet w roli głównej

}

Data: 8 kwietnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Nowy serial kryminalny HBO Mare z Easttown będzie podążać śladami policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii podczas prowadzonego przez nią śledztwa w sprawie morderstwa. W tytułową rolę wciela się wielokrotnie nagradzana Kate Winslet, a twórcą produkcji jest Brad Ingelsby. Premiera serialu odbędzie się 19 kwietnia w HBO i HBO GO.

Serial opowie o Mare Sheehan, policjantce z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość.

Premiera serialu Mare z Easttown odbędzie się 19 kwietnia w HBO GO oraz HBO. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie od rana. Premiera na antenie HBO zaplanowana została na godzinę 04:00, a powtórka tego samego dnia wieczorem, o godzinie 21:10. Serial liczy 7 odcinków.

mare z easttown serial hbo 4 1000
fot. HBO

Opisy odcinków

Mare z Easttown, odcinek 1

Pierwszy odcinek serialu. Detektyw Mare Sheehan (Kate Winslet) odbiera zgłoszenie, że w okolicy pojawiła się podejrzana osoba. Niedługo potem przełożony wydaje jej polecenie, żeby wznowiła nierozwiązaną sprawę dotyczącą zaginięcia, bo lokalna społeczność wywiera na policję coraz większą presję, aby doprowadzić ją do końca. Bliscy Mare świętują zaręczyny jej byłego męża Franka (David Denman), a ona sama bierze udział w szkolnych uroczystościach z okazji rocznicy legendarnego meczu w koszykówkę, gdzie poznaje Richarda (Guy Pearce), nowego nauczyciela, który niedawno przeprowadził się do miasteczka.

Mare z Easttown, odcinek 2:

Mare (Kate Winslet) jedzie na miejsce brutalnego morderstwa, a dopiero potem powiadamia o zabójstwie ojca ofiary. Policja otrzymuje nagranie z nocy przestępstwa. Mare przesłuchuje podejrzanych w sprawie i chłodno wita detektywa Colina Zabela (Evan Peters), który ma pomagać jej w dochodzeniu. Mare wdaje się w sprzeczkę z mieszkańcami miasteczka. Policjantka martwi się o swojego wnuka Drew (Izzy King), bo jej zmarły syn, ojciec chłopca, borykał się z chorobą psychiczną.

ZOBACZ TEŻ  Apple TV+ odnawia aż pięć seriali!

Mare z Easttown, odcinek 3

Mare (Kate Winslet) i Colin (Evan Peters) analizują nowe dowody. Dane operatora wskazują na nowego podejrzanego. Mare kłóci się z Helen (Jean Smart) o prawa do opieki nad Drew (Izzy King). Richard (Guy Pearce) sam z siebie podpowiada jej jak postępować z Carrie (Sosie Bacon). Kenny (Patrick Murney) i Mare ponoszą konsekwencje chybionej próby obrony ich rodzin.

Mare z Easttown, odcinek 4

Mare (Kate Winslet) jest zmuszona przekazać śledztwo swojemu partnerowi. Colin (Evan Peters) naciska na lokalnego księdza, który w bardzo niejasnych okolicznościach został przeniesiony do nowej parafii. Anonimowy telefon daje Dawn (Enid Graham) nadzieję, że Kate nadal żyje.

Mare z Easttown, odcinek 5

Mare (Kate Winslet) zostaje wysłana na terapię i podczas sesji zaczyna opowiadać o problemach psychicznych w swojej rodzinie. Lori (Julianne Nicholson) chce dowiedzieć się, dlaczego jej syn stracił nad sobą panowanie w szkole, a Mare spotka się informatorem, który może pomóc jej znaleźć związek między trzema sprawami.

Źródło: Informacja prasowa za HBO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.