KRÓL  – najbardziej oczekiwany serial ostatnich lat –  premiera na płytach DVD i Blu-ray!

}

Data: 7 kwietnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Już 27 kwietnia, oryginalna superprodukcja CANAL+ pojawi się w sprzedaży w specjalnych wydaniach: czteropłytowym boxie DVD oraz dwupłytowym boxie Blu-ray.

KRÓL to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.

Serial powstał na podstawie powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. Sam autor powieści jest także współscenarzystą serialu. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński.

Wydania serialu KRÓL na płytach DVD i Blu-ray będą miały specjalny i niecodzienny charakter. Będą wzbogacone szeregiem unikalnych materiałów dodatkowych oraz rozwiązań edytorskich.

image processing20210401 12292 15vvur9


Trwający ponad 8 godzin serial pojawi się na 4 płytach DVD.  Wydanie DVD będzie zawierać blisko 4 godziny materiałów dodatkowych.
 
Wśród nich znajdą się:

– oficjalne zwiastuny filmu;
– Prolog: rozmowa twórców serialu Szczepana Twardocha, Jana. P. Matuszyńskiego i Michała Żurawskieg;
– Pierwsza scena: materiał z reżyserem filmu przedstawiającym scenę otwierającą serial;
– Wizytówki bohaterów serialu: 24 filmy przedstawiające najważniejsze postaci serialu;
– Obraz/dźwięk/efekty – materiały o stronie produkcyjno-technologicznej serialu;
– Kulisy tematyczne serialu: materiały dotyczące scen, miejsc i elementów serialu- blisko godzinny dokument Jak powstawał serial KRÓL;
Miasta Rytm. Warszawa 1937 – specjalnie zrealizowany film dokumentalny o Warszawie 1937 roku.

Na płytach DVD znajdą się także: napisy angielskie i polskie dla niełaszących oraz audiodeskrypcja.

Dwudyskowe wydanie Blu-ray w materiałach dodatkowych zwierać będzie: oficjalne zwiastuny filmu, materiał z reżyserem filmu przedstawiającym pierwszą scenę serialu oraz „Obraz/dźwięk/efekty” – materiały o stronie produkcyjno-technologicznej serialu. Edycja Blu-ray będzie wzbogacona o specjalny booklet – książeczkę przedstawiającą głównych bohaterów serialu. Na płytach blu-ray znajdą się także napisy angielskie i polskie dla niesłyszących oraz audiodeskrypcja.

ZOBACZ TEŻ  Telewizja Polsat kręci dwa nowe seriale!

Źródło: news za Canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.