Kapitularz – Łódzki Festiwal Fantastyki – 6-8 września – Atrakcje dla fanów seriali

}

Data: 2 września 2019

a

Kategorie: Newsy

W pierwszy weekend września wszystkie popkulturowe drogi będą prowadzić do miasta włókniarzy, gdzie odbędzie się VII. edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Fantastyczne Inicjatywy”, która zajmuje się wspieraniem lokalnych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. Sam konwent natomiast to świetna okazja do kreatywnego wypoczynku. Prelekcje, warsztaty, konkursy, spotkania z twórcami – to tylko część przygotowanych atrakcji. Stałym punktem imprezy jest także pokaz strojów cosplay. Nie zabraknie też czegoś dla fanów gier bez prądu, gdyż Kapitularz 2019 zapewnia dobrze wyposażony gamesroom.

Kapitularz – Blok filmowo-serialowy

Co nas czeka w tym roku, jeżeli chodzi o filmy i seriale? Fani Gwiezdnych wojen powinni poczuć się usatysfakcjonowani – zapowiada się kilka naprawdę ciekawych prelekcji, w tym o odniesieniach do Sagi w innych tekstach kultury.

Będąc w klimatach kosmicznych, polecamy wykład pt. Zapomniany skarb Sci-Fi, który przypomni nam kultowy serial lat. 90 – Babilon 5. Na Kapitularzu 2019 nie zabraknie też projekcji filmowych – wyświetlane będą m.in. Medium, Korpo i Wilczyca, a to wszystko w oparach dyskusji o dziwnym kinie, o którym też będziecie mogli posłuchać.

Kolejnym interesującym punktem programu wydaje się panel pt. Dokąd zmierza Disney? Temat bardzo żywy i bardzo na czasie. Dla osób lubiących rywalizację zorganizowano także konkursy i wiedzówki serialowo-filmowe. Chcecie sprawdzić swoją wiedzę o serialach? Dalibyście radę rozpoznać daną produkcję po intro lub pojedynczym screenie? Zapraszamy do Łodzi!

Kapitularz to wydarzenie dla osób w każdym wieku, nie tylko dla wieloletnich członków fandomu, ale też dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z kulturą masową i fantastyką. Misją festiwalu jest pokazanie bogactwa świata fantasy i aktywne wspieranie czytelnictwa, szczególnie wśród młodych ludzi. Tegoroczny Kapitularz uzyskał też oficjalny patronat miasta Łodzi.

Jeżeli jesteście zmęczeni imprezami masowymi takimi jak Pyrkon czy warszawski Comic Con, chcecie odpocząć i poznać ludzi z pasją, a przy okazji zagłębić się w świat filmów, seriali, książek, komiksów i gier – koniecznie zapiszcie sobie Kapitularz w kalendarzu.

ZOBACZ TEŻ  Chłopaki Anansiego – kolejna powieść Gaimana trafi na mały ekran

Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę wydarzenia : www.kapitularz.pl.
Tam między innymi aktualna lista gości, program i opis poszczególnych atrakcji.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Agnieszka Andrzejewska

Amatorka fantastyki, seriali i dobrych ścieżek dźwiękowych. Według niej szczęście liczy się w kotach i w wejściówkach na konwenty. Miłośniczka prozy George'a R. R. Martina, wdzięków Kita Haringtona i etosu Eddarda Starka. Nadal czeka na swój list z Hogwartu. Kocha planszówki i quizy.