Chłopaki Anansiego – kolejna powieść Gaimana trafi na mały ekran

}

Data: 22 lipca 2021

a

Kategorie: Newsy

Po tym jak stacja Starz anulowała serial Amerykańscy Bogowie, platforma Amazon zdecydowała się zrealizować adaptacje innej powieści Neila Gaimana Chłopaki Anansiego.

Powieść ta jest luźno powiązana z Amerykańskimi Bogami. Łączy ją postać właśnie Anansiego, będącego afrykańskim bogiem-pająkiem i oszustem. Serial Amazonu nie traktowany jest jednak jako spin-off produkcji Starz, a całkowicie odrębna produkcja.

Jej fabuła skupi się na dwóch synach Anansiego – Grubym Charliem i Spiderze. Normalne życie Charliego zakończyło się wraz z chwilą nagłej śmierci jego ojca. Charlie nie wiedział, że jego tata był bogiem, a do tego, że miał brata. Ten nagle się zjawia, jest różny od niego tak jak tylko można się różnić najmocniej i pragnie zmienić życie Charliego na zdecydowanie bardziej interesujące i o wiele bardziej niebezpieczne.

Serial składać ma się z sześciu odcinków, a jego produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku, w Szkocji. Scenariusz napiszą Gaiman i Sir Lenny Henry.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Nie z tego świata – wielki powrót Johna Winchestera!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.