Irma Vep – zwiastun czarnej komedii w reżyserii Oliviera Assayasa

}

Data: 4 czerwca 2022

a

Kategorie: Newsy

W sieci zadebiutowała pełna zapowiedź serialu Irma Vep, w którym to pierwsze skrzypce gra Alicia Vikander. To limitowana produkcja za reżyserię, której odpowiada Olivier Assayas, twórca oryginalnego filmu z 1996 roku o tym samym tytule. Serial jest jego adaptacją.

Alicia Vikander wciela się w amerykańską gwiazdą filmową pozbawioną już wszelkich złudzeń co do swojej branży. Po niedawnym rozstaniu aktorka przyjeżdża do Francji, żeby wcielić się w rolę Irmy Vep we współczesnej adaptacji klasyka francuskiego kina niemego ”Les Vampires”. Produkcja jest utrzymana w konwencji mrocznego thrillera, co sprawia, że Mira zaczyna za bardzo utożsamiać się ze swoją bohaterką, a granice między nią samą i jej rolą niebezpiecznie się zacierają.

Miniserial Irma Vep analizuje szarą strefę, która oddziela rzeczywistość od fikcji, świat wyimaginowany od autentycznego oraz sztukę od prawdziwego życia.

Premiera serialu 6 czerwca. W naszym kraju na HBO Max Irma Vep zadebiutuje 7 czerwca. Serial składa się z 6 odcinków.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Piracki serial Nasza bandera znaczy śmierć odnowiony na 2. sezon

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.