pixel

Przeczytano:

Hulu produkuje serial o uzależnieniu Ameryki od opioidów

18 06 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Hulu zamówiło bardzo ciekawą limitowaną produkcję. Opowie ona o największym uzależnieniu jakiego doznała Ameryka za naszych czasów. Mowa o opioidowych lekach przeciwbólowych. Główną rolę w produkcji otrzymał Michael Keaton.

Serial nosi tytuł Dopesick i składać się ma z ośmiu odcinków. Michael Keaton wcieli się w Samuela Finnixa, doświadczonego lekarza, który dla swoich pacjentów jest wyjątkowo miły i wyrozumiały. Zamieszany jest jednak w wielką aferę jaką jest śmiertelnie niebezpieczna intryga, za którą stoi największa firma farmaceutyczna Manhattanu – Big Pharma.

Dopesick w sposób ambitny, wstrząsający i mocno przekonujący ukaże nam prawdziwe spojrzenie na to jak wielki jest problem amerykańskiego społeczeństwa, jeśli chodzi o jego uzależnienie od opioidów.

Scenariusz napisał Danny Strong, a oparty jest on na popularnej książce Beth Macy. Serial wyreżyseruje Barry Levinson. Produkcją zajmią się studia FOX 21 Television Studios i The Littlefield Company. Według ich przedstawicieli serial ten ma szansę zostać jednym z najważniejszych projektów, jakie zadebiutują w przyszłym roku.

Kryzys opioidowy jest jednym z najważniejszych naszych czasów. Dzięki serialowi będę miał zaszczyt złożyć hołd nie tylko jego ofiarom, ale i rzucę światło na wielkich i małych bohaterów, którzy z nim walczą. Powiedziano wiele kłamstw. System zawiódł. Dopestick pokaże jak to tego wszystkiego doszło. -powiedział Strong

Źródło: comingsoon

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również