Franklin – Michael Douglas jako Benjamin Franklin!

}

Data: 1 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Platforma Apple TV+ udostępniła pierwsze zdjęcie promujące serial Franklin. Na opublikowanej fotografii widzimy aktora Michaela Douglasa, który wciela się w Benjamina Franklina (zdjęcie główne).

Douglas to niezwykle utalentowany aktor, który za swoje role otrzymał wiele ważnych nagród. Rola w serialu Apple TV+ jednego z najważniejszych ojców założycieli mocarstwa jakim są Stany Zjednoczone, z pewnością zapisze się w jego karierze.

Serial Franklin powstaje jako limitowana 8-odcinkowa produkcja, która opowie o jednym z największych dokonań Franklina w jego karierze. W wieku 70 lat, bez żadnego dyplomatycznego wykształcenia przekonał od francuski rząd, który wtedy był monarchią absolutną do pomocy finansowej na rzecz kolonii amerykańskiej. Dzięki niemu doszło do utworzenia sojuszu francusko-amerykańskiego w 1778 roku i w 1783 roku do pokoju z Anglią. Gdyby nie misja Franklina Ameryka nigdy nie wygrałaby rewolucji.

Za scenariusz do serialu odpowiada Kirk Ellis. Tim Van Patten wyreżyserował produkcję. W obsadzie oprócz Douglasa znajdują się Noah Jupe, Ludivine Sagnier, Thibault de Montalembert, Daniel Mays, Assaad Bouab, Jeanne Balibar i Eddie Marsan.

Premiera serialu nie została jeszcze podana.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Severance odnowione na 2. sezon

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.