źródło: HBO

Czarnobyl – oficjalny zwiastun miniserialu!

HBO od nowa ukazuje nam katastrofę i dramat wielkiej liczby ludności, jaki spowodował wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu. Choć do wydarzenia doszło ponad 30 lat temu skutki odczuwane są do dziś.

Pięcioodcinkowa seria zadebiutuje 6 maja, a już teraz możemy zapoznać się z oficjalnym zwiastunem produkcji. Widzimy wybuch, niedowierzanie, panikę, a także tragiczne skutki promieniowania i bohaterskie czyny kobiet i mężczyzn, którzy z narażeniem własnego życia ratują innych.

A może to Cię zaciekawi?

W rolach głównych występują Jared Harris, Stellan Skarsgard, Emily Watson, Paul Ritter, Adrian Rawlins, Adam Nagaitis, Barry Keoghan, Ralp Ineson, Mark Lewis Johns i Fares Fares. Reżyserem serialu jest Johan Renck, a autorem scenariusza Craig Mazin, który jest także producentem wykonawczym.

Jared Harris wciela się w rolę głównego radzieckiego fizyka jądrowego, który jako członek zespołu ds. reagowania jako jeden z pierwszych pojmuje rozmiar katastrofy do jakiej doszło. Stellan Skarsgard to Boris Szczerbina, radziecki polityk, który dostaje zadanie kierowania komisją rządową w Czarnobylu w pierwszych godzinach po wybuchu. Z kolei Emily Watson wcieli się w Ulanę Khomyuk, radzieckiego fizyka nuklearnego. Jej zadaniem jest rozwiązanie tajemnicy tego co doprowadziło do tak tragicznej katastrofy.

Źródło: comingsoon

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.