Branża – zwiastun nowego serialu HBO o kulisach świata wielkiej finansjery

}

Data: 19 października 2020

a

Kategorie: Newsy

Serial Branża, którego pomysłodawcami są debiutanci Mickey Down i Konrad Kay, opowiada o grupie młodych absolwentów, którzy rywalizują o kilka etatów w znanym, międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie.

Produkcja zabierze widzów za kulisy świata „wielkiej finansjery”, którą poznajemy z perspektywy outsiderki Harper Stern (Myha’la Herrold) – zdolnej, młodej kobiety z małego miasta w stanie Nowy Jork. W produkcji śledzimy losy grupy absolwentów, którzy rywalizują o kilka etatów w znanym, międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie. Wszyscy mają wielkie ambicje, chcą podbijać świat, wikłają się w przelotne romanse i nie stronią od narkotyków.

Twórcy serialu poruszają w nim także takie tematy, jak płeć, rasa, podziały klasowe i przywileje w środowisku pracy. Młodzi i zdolni kandydaci są na etapie życia, na którym krystalizuje się jeszcze ich tożsamość, a wpływ na nią ma m.in. praca w niezwykłe stresującym środowisku banku Pierpoint & Co., gdzie teoretycznie hołduje się merytokracji, ale w praktyce obowiązuje skostniała hierarchia.

Młodzi kandydaci niedawno dostali swoje dyplomy, ale ponieważ muszą spełnić bardzo wyśrubowane wymagania i oczekiwania swoich mentorów, a także całej branży, wchodzą w przypisane im role, choć jeszcze siebie dobrze nie znają.

industry branza 3 1000
fot. HBO

Harper przyjeżdża do Londynu z Nowego Jorku, żeby rozpocząć pracę w prestiżowym banku Pierpoint & Co. Jest gotowa zrobić wszystko, żeby pokazać się od jak najlepszej strony i udowodnić, że jest najlepszym kandydatem ze swojego rocznika. Determinacja Harper wzrasta, kiedy okazuje się, że o posadę rywalizują z nią kandydaci z uprzywilejowanych rodzin. W zhierarchizowanym świecie banku absolwenci spoglądają z podziwem na Dyrektorów Zarządzających, obok których siedzą. Z kolei członkowie kierownictwa rzucają im spłoszone, ukradkowe spojrzenia i zastanawiają się, który z kandydatów przejmie kiedyś ich stanowisko.

industry branza 6 1000
fot. HBO

W rolach głównych występują: Myha’la Herrold, Marisa Abela, Harry Lawtey, David Jonsson oraz Nabhaan Rizwan, którzy wcielają się w role absolwentów oraz Conor MacNeill, Freya Mavor, Will Tudor i Ken Leung jako kierownictwo banku.

ZOBACZ TEŻ  Hanna - Joanna Kulig w obsadzie serialu Amazona

Premiera serialu HBO Branża odbędzie się 10 listopada w HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie od rana, premiera na antenie HBO odbędzie się wieczorem o godzinie 21:10. Serial liczy 8 odcinków.

Źródło: HBO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.