Przeczytano:

black mirror bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch jednak interaktywny!

29 12 2018 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Od wczoraj na platformie Netflixa można oglądać pełnometrażowy film należący do uniwersum Black Mirror.

Netflix staje się prekursorem, bowiem jest to pierwszy interaktywny film dla dorosłych. Wcześniej platforma taką technologie wykorzystała w jednej z bajek dla dzieci. Odcinek rozpoczyna się krótkim instruktażem. Widz ma dwie opcje do wyboru w ciągu 10 sekund. Jeśli użytkownik nic nie wybierze, komputer uzna opcję domyślną stworzoną przez Charliego Brookera.

black mirror bandersnatch selectionuu
źródło: collider

Istnieje pięć głównych zakończeń, a każde ma kilka wariantów. Tylko od widza zależy ile i jakich zakończeń obejrzy. Podstawowa wersja filmu trwa 90 minut, ale przy zmianach i różnych wyborach dojście do końca filmu może zająć nawet dwie i pół godziny.

ggg
źródło: Netflix

Początkowe pytania są banalne, jak wybór smaku płatków śniadaniowych, bądź rodzaju muzyki, jednak później widz musi już głębiej wejść w oglądany film i zastanowić się nad wyborem, bowiem poruszane są nawet kwestie moralne, takie jak zabójstwo.

Źródło: collider

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również