Black Mirror: Bandersnatch jednak interaktywny!

}

Data: 29 grudnia 2018

a

Kategorie: Newsy

Od wczoraj na platformie Netflixa można oglądać pełnometrażowy film należący do uniwersum Black Mirror.

Netflix staje się prekursorem, bowiem jest to pierwszy interaktywny film dla dorosłych. Wcześniej platforma taką technologie wykorzystała w jednej z bajek dla dzieci. Odcinek rozpoczyna się krótkim instruktażem. Widz ma dwie opcje do wyboru w ciągu 10 sekund. Jeśli użytkownik nic nie wybierze, komputer uzna opcję domyślną stworzoną przez Charliego Brookera.

black mirror bandersnatch selectionuu
źródło: collider

Istnieje pięć głównych zakończeń, a każde ma kilka wariantów. Tylko od widza zależy ile i jakich zakończeń obejrzy. Podstawowa wersja filmu trwa 90 minut, ale przy zmianach i różnych wyborach dojście do końca filmu może zająć nawet dwie i pół godziny.

ggg
źródło: Netflix

Początkowe pytania są banalne, jak wybór smaku płatków śniadaniowych, bądź rodzaju muzyki, jednak później widz musi już głębiej wejść w oglądany film i zastanowić się nad wyborem, bowiem poruszane są nawet kwestie moralne, takie jak zabójstwo.

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Czarne lusterko - nowy serial Netflixa z polskimi youtuberami

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.