Amazon pracuje nad serialową kontynuacją Łowcy androidów

}

Data: 14 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Informację o tym, iż Ridley Scott planuje zrealizować serial, którego akcja rozgrywać miałaby się w świecie z Łowcy androidów podaliśmy po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku. Wtedy jednak projekt ten nie posiadał jeszcze oficjalnego potwierdzenia ani nie był przyznany do żadnej stacji czy też platformy. Teraz już wiemy, że produkcja nosi tytuł Blade Runner 2099 i za jej powstanie odpowie Amazon Studios.

Ridley Scott objął funkcję producenta wykonawczego i być może stanie także za kamerą. Scenariusz serialu pisze Silka Luisa.

Blade Runner 2099 jest priorytetowym projektem Amazon Studios. Jego akcja rozgrywać ma się 50 lat po wydarzeniach z filmu Blade Runner 2049.

Film Łowca androidów zadebiutował w 1982 roku. Jego akcja rozgrywała się w czasach nam teraz współczesnych, bo w 2019 roku. Rick Deckard jako członek specjalnego oddziału policji tropi i eliminuje replikantów – istoty stworzone za pomocą biotechnologii do wykonywania niebezpiecznych zadań. Produkcja ta stała się klasykiem. Po 35 latach doczekała się kontynuacji zatytułowanej Blade Runner 2049. W ubiegłym roku zadebiutował także serial anime należący do uniwersum – Blade Runner: Black Lotus. Jego akcja rozgrywa się w 2032 roku.

Źródło: Deadline

ZOBACZ TEŻ  After Life – pierwsza teaserowa zapowiedź finałowego sezonu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.