13 powodów – będzie trzeci sezon! [i ogromne kontrowersje wokół tej decyzji]

8 czerwca 2018 | Newsy

j

Dwa dni temu Netflix ogłosił, że będzie 3 sezon hitowego serialu 13 powodów. I praktycznie od razu pojawiły się wokół tej decyzji ogromne kontrowersje.

Otóż PTC, czyli amerykańska Telewizyjna Rada Rodziców, opublikowała oświadczenie mocno krytykujące decyzję Netflixa:

Potępiamy serwis Netflix za odnowienie dramatu samobójczego skierowanego do nastolatków – 13 powodów. Firma już potencjalnie ma krew dzieci na rękach w związku z emisją tego serialu – z jej graficzną sceną samobójczą, sodomizacją nastoletniego chłopca i potencjalnym szkolnym strzelaniem

Oświadcza Tim Winter, dyrektor

Teoretycznie, oglądanie serialu 13 powodów może namieszać nastolatkom w głowie i być może namawiać ich do samobójstwa.

Bardzo szybko pojawiła się odpowiedź prezesa Netflixa Reeda Hastingsa, który uważa, że 13 powodów to serial popularny i odnoszący sukces. Powiedział, że:

13 powodów jest niezwykle popularny i odnosi sukcesy. To interesująca treść. Kontrowersyjna. Ale nikt nie musi tego oglądać.

I naszym zdaniem właściwie ma rację. A porównanie do krwi na rękach jest dość przesadzone. A co Wy o tym sądzicie?

 

 

ZOBACZ TEŻ  13 powodów - Netflix usuwa kluczową scenę!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy