Serialowa prasówka do drugiego śniadania [15.12.2017]

W ramach dzisiejszej porcji wiadomości ze świata seriali przedstawimy najnowsze doniesienia na temat drugiego sezonu Opowieści podręcznej. Dowiecie się także o umowie między Disneyem i Foxem, która ma zdeklasować Netflix. Poznaj najświeższe fakty i bądź na bieżąco.

2 sezon „Opowieści podręcznej”- nowe wątki, nowe szanse

A może to Cię zaciekawi?

Bruce Miller, twórca adaptacji książki Margaret Atwood, w wywiadzie udzielonym portalowi IndieWire przyznał, że Opowieść podręcznej – podobnie jak wiele innych seriali – straciła wiele okazji. Dlatego powstanie 2 i 3 sezonu (i związane z nim rozwijanie wątków) pozwoli na udoskonalanie i poszerzanie wykreowanego świata. To również szansa na poruszenie kwestii, do których nie udało się odwołać poprzednio. W nadchodzącej kontynuacji serii zobaczymy m.in. przerażające kolonie, odgrywające bardzo istotną rolę w fabule. Ciężarna Offred (Elisabeth Moss) będzie walczyła o lepsze życie dla swojego dziecka, jednocześnie wplątując się w miłosny trójkąt. Powróci Ofglen (Alexis Bledel), zobaczymy też więcej scen z Ritą (Amanda Brugel). Na ekranie prawdopodobnie pojawi się też matka głównej bohaterki, za sprawą retrospekcji. Jak zapowiadają twórcy – historia stanie się jeszcze bardziej mroczna i przygnębiająca. Premierę zaplanowano na kwiecień 2018 roku.

Disney i Fox próbują pobić sukces Netflix

Disney przejął większość udziałów w 21st Century Fox. Transakcja opiewająca na gigantyczną kwotę (66,1 mld dolarów) przyniesie wiele istotnych zmian w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Właściciela zmienią stacje należące do Foxa (m.in. FX i National Geographic). Disney uzyska znacznie większy dostęp do bibliotek filmów i programów . Przedsiębiorstwo planuje także nową ofertę skoncentrowaną na promowaniu dochodowych marek takich jak Lucasfilm, Marvel, Pixar i Disney. Planuje wyprodukować też długo oczekiwany serial telewizyjny “Gwiezdne wojny”. Zamierza także wycofać z platform streamingowych swoje produkcje franczyzowe, co oznacza, że Netflix będzie musiał pożegnać się z bohaterami Marvela, tłumnie przyciągających fanów komiksów przed ekrany. Na platformie zobaczymy jeszcze wznowienia serii Luke Cage i Jessica Jones, a 6 grudnia rozpoczęły się zdjęcia do kontynuacji Iron Fist.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.