Przegląd seriali nadodrzańskiego Wrocławia

j
}

Data: 30 grudnia 2017

a

Kategorie: Publikacje

Wrocław to nie Hollywood, ale i tak dba o dorobek szklanego ekranu, jak tylko może. Świat według Kiepskich, Pierwsza Miłość oraz Belfer stanowią tego najlepszy dowód. A w związku z tym, że Redakcja Portalu Serialowy działa we Wrocławiu, to z radością je Wam przedstawia:

świat według kiepskich

Świat według Kiepskich – fot.: Polsat

Świat według Kiepskich

Świat według Kiepskich to polski serial komediowy. Z powodzeniem mógłby konkurować z takimi sitcomami jak Przyjaciele, Will & Grace, Jak poznałem Waszą Matkę, Dwóch i Pół, czy Świat według Bundych. Perypetie Ferdka, Halinki, Waldusia, Mariolki, Joli, Ziemka i Rozalii Kiepskich oraz ich sąsiadów bawią niemal wszystkich. Scenarzyści zarysowują stereotypową polską rodzinę w przerysowany i wręcz fenomenalny sposób. Serial stworzył Okił Khamidov, a z czasem jego tworzeniem zajął się Patrick Yoka. Od 1999 kręci go ATM Grupa, a emituje stacja Polsat. Na stan obecny [grudzień 2017] liczy 528 odcinków złożonych w 30 sezonów.

Świat według Kiepskich otrzymał dwie nagrody Telekamer a ponadto siedem nominacji do nagrody Telekamer w kategorii Najlepszy serial komediowy. W rolach głównych: Andrzej Grabowski jako Ferdynand Kiepski, Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina Kiepska, Bartosz Żukowski jako Waldemar Kiepski, Barbara Mularczyk jako Mariola Kiepska, Anna Ilczuk jako Jolanta Kiepska, Maciej Gołębiowski jako Ziemowit Kiepski, Krystyna Feldman jako Rozalia Kiepska, Ryszard Kotys jako Marian Paździoch, Renata Pałys jako Helena Paździoch, Dariusz Gnatowski jako Arnold Boczek oraz Bohdan Smoleń jako Listonosz Edzio. Serial powstaje na Bielanach Wrocławskich.

pierwsza miłość 1

Pierwsza Miłość – fot.: Polsat

pierwsza miłośc 2 1

Pierwsza Miłość – fot.: Polsat

Pierwsza Miłość

Pierwsza Miłość to polski serial obyczajowy. Zgrabnie łączy on wątki serialu dramatycznego, komediowego, młodzieżowego, a nawet kryminalnego. Zakochani w sobie Marysia i Paweł przeżywają tytułową pierwszą miłość, jednak przychodzi im się zmierzyć z wieloma trudnościami losu, między innymi pojawianiem się Anki. Ich zawiłe życie przeplata się z równie zawiłym życiem Kingi, Artura, Emilii, Bartka i Łukasza. Serial stworzył Okił Khamidov. Od 2004 roku kręci go ATM Grupa, a emituje stacja Polsat. Na stan obecny [grudzień 2017] liczy 2599 odcinków złożonych w 14 sezonów. Pierwsza Miłość otrzymała sześć nominacji do nagród Telekamery w kategorii najlepszy serial obyczajowy. W rolach głównych: Aneta Zając jako Maria Radosz, Mikołaj Krawczyk jako Paweł Krzyżanowski, Aleksandra Zienkiewicz jako Kinga Żukowska, Łukasz Płoszajski jako Artur Kulczycki, Anna Ilczuk  jako Emilia  Śmiałek, Rafał Kwietniewski jako Bartek Miedzianowski, Łukasz Dziemidok jako Patryk Skalsky oraz Agnieszka Włodarczyk jako Anna Bilewska. Serial powstaje we Wrocławiu.

belfer

Belfer – fot.: CANAL+

Belfer

Belfer to polski serial kryminalny. Można pokusić się o stwierdzenie, że to poniekąd polska wersja kultowego Dextera. Choć Paweł Zawadzki nie morduje morderców, tak jak Dexter Morgan, to podobnie do niego, rusza za nimi w trop. Tytułowy Belfer to wychowawca i nauczyciel języka polskiego, który zajmuje się między innymi sprawą zabójstwa 17-letniej uczennicy, czy morderczą grą toczącą się na terenie pewnego liceum. Serial stworzyli Jakub Żulczyk oraz Monika Powalisz. Od 2016 roku kręci go CANAL+ i TVN, a emituje stacja CANAL+. Na stan obecny [grudzień 2017] liczy 18 odcinków złożonych w 2 sezony. Belfer otrzymał nagrodę Orła w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny. Główną rolę kreuje Maciej Stuhr. Serial kręci się między innymi we Wrocławiu.

ZOBACZ TEŻ  Guilty pleasure - czyli seriale, do których się nie przyznajesz, a oglądasz!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

2 komentarze

  1. Arek

    Kiepscy to już legenda 😉

    Odpowiedz
  2. Arek

    Kiepscy to już legenda 😉

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Grzegorz Sobczak

Miłośnik szklanego oraz srebrnego ekranu - zakochany w Melrose Place 😉