Seriale Polsat – 10 najlepszych produkcji Polsatu, które musisz zobaczyć

}

Data: 17 marca 2021

Seriale Telewizji Polsat od lat cieszą się dużą popularnością przyciągając kilka milionów widzów. Stacja ta ma na swoim koncie mnóstwo produkcji tj.: sitcomy, seriale obyczajowe, seriale kryminalne. Wybraliśmy 10 najlepszych seriali, które naszym zdaniem są warte uwagi. Poniżej więc najlepsze seriale Polsat.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć m.in pierwszego polskiego sitcomu, czyli „13 posterunek”, czy serialu obyczajowego „Adam i Ewa”, które na dobre zapisały się w pamięci Polaków.

„13 Posterunek” (1997–1998 i 2000)

d21c8556188e8afc2576e6e9ff5f.1000 768x481 1
Program Tv

Akcja pierwszego polskiego sitcomu rozgrywa się na małym posterunku na obrzeżach Warszawy. Serial opowiada o kilku zwariowanych policjantach, do których dołącza posterunkowy Cezary Cezary (w tej roli Cezary Pazura). Na początku myślał, że został przysłany na ten posterunek jako nowy komendant, gdyż obecny szef miał dostać awans i pracować na lotnisku. Później okazuje się, że Cezary Cezary wcale nie miał być nowym komendantem, lecz jednym z posterunkowych. Oprócz aktorów grających policjantów, możemy zobaczyć także m.in: Agnieszkę Włodarczyk (serialowa Agnieszka Cezary, siostra Cezarego), Dorotę Chotecką (prostytutka Jola), oraz Barbarę Burską i Andrzeja Niemirskiego jako inspektor Pierzchałę i nadinspektora Kota, agentów z Wydziału Kontroli Wewnętrznej lubiących podpatrywać pracę policjantów.

„Rodzina Zastępcza” (1999-2009)

rodzina zastepcza 1
teleman.pl

Fabuła tego obyczajowo-komediowego serialu toczy się wokół losów rodziny Kwiatkowskich, którzy wychowują już dwoje swoich dzieci, córkę Majkę (graną przez Monikę Mrozińską) oraz syna Filipa (w tej roli Sergiusz Żymełka). Po latach Anka i Jacek Kwiatkowscy( w tych rolach: niezapomniana Gabriela Kownacka i Piotr Fronczewski) postanawiają przysposobić chłopaka Romka, który jest z domu dziecka. Gdy Jacek odbiera Romka z domu dziecka, okazuje się, że są z nim zżyte dwie urocze, dziewczynki Zosię i Elizę . Jedna z nich Zosia (Misheel Jargalsaikhan) jest pochodzenia mongolskiego. Jacek nie miał innego wyjścia, jak tylko je zabrać ze sobą.

Dziewczynki po pewnym czasie także zostały adoptowane. Na tym nie koniec adopcyjnych poczynań pary. Gdy pewnego dnia Filip przyłapuje dwoje dzieci na kradzieży słoików z piwnicy Kwiatkowskich, a Anka dowiaduje się, że biologiczna mama rodzeństwa nie żyje, a ojciec jest alkoholikiem, także postanawiają ich zaadoptować.

Ponadto w serialu występują m.in: Jarosław Boberek (posterunkowy), Joanna Trzepiecińska (Alutka, sąsiadka Kwiatkowskich), Tomasz Dedek (mąż Alutki), oraz Maryla Rodowicz (Ula – siostra Anki, nie lubiła swojego szwagra Jacka).

ZOBACZ TEŻ  Seriale Marvela - w jakiej kolejności oglądać?

„Świat według Kiepskich” (1999-obecnie)

16d8b6ec4a69600041f9c1f07b3ebe42 768x512 1
businessinsider.com.pl

Myślisz „Seriale Polsat”, mówisz – Świat Według Kiepskich. To jeden z najdłużej nagrywanych seriali Telewizji Polsat. Opowiada o przygodach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów: Heleny i Mariana Paździochów (w tej roli Renata Pałys i śp. Ryszard Kotys) oraz Arnolda Boczka (śp. Dariusz Gnatowski). Wszyscy mieszkają w starej kamienicy we Wrocławiu na osiedlu Kosmonautów, przy ul. Ćwiartki 3/4.

Bohaterowie serialu małym nakładem sił starają się zdobyć pieniądze. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand (w tej roli Andrzej Grabowski) – mężczyzna w średnim wieku, który za wszelką cenę unika każdej pracy. Natomiast jego ulubionymi zadaniami są picie piwa i oglądanie telewizji.

Wraz z żoną Haliną (w tej roli Marzena Kipiel – Sztuka) mają dwoje dzieci: syna Waldusia (Bartosz Żukowski), oraz córkę Mariolkę (Barbara Mularczyk). W serialu oprócz głównych postaci grali także: śp. Krystyna Feldman (babka Kiepska, mama Halinki, swojego zięcia nazywała „Kanalią”), listonosz Edzio (w tej roli śp. Bohdan Smoleń). Poza tymi postaciami mogliśmy także oglądać w poszczególnych odcinkach aktorów, którzy wcielali się w różne role epizodyczne m.in: Krzysztofa Ibisza, Krzysztofa Dracza, Janusza Chabiora, Agnieszkę Włodarczyk.

„Adam i Ewa” (2000-2001)

a8eee74142697b1d24433d622713.1000
telemagazyn.pl

Kolejnym polskim serialem obyczajowym emitowanym na antenie Telewizji Polsat jest „Adam i Ewa”. Telenowela, choć na antenie była obecna dość krótko, podbiła serca widzów. Głównymi bohaterami są: Ewa Werner (w tej roli Katarzyna Chrzanowska), i Adam (w tej roli śp. Waldemar Goszcz). Ona – urzędniczka w banku, której nie układa się w małżeństwie, On – gwiazda reklamy, jest w związku z zazdrosną kobietą.

Tytułowi bohaterowie spotykają się w dość niespodziewany sposób. Adam podczas kręcenia jednej z reklam spada balonem na dach jej samochodu, gdy Ewa odwiedza swojego męża w pracy. Tak zaczyna się ich przygoda, która kończy się na ślubnym kobiercu. Poza Katarzyną Chrzanowską i Waldemarem Goszczem w serialu grają m.in: Iwona Bielska – Renata Kłos-Kamieńska, macocha Ewy, druga żona Kazimierza Kamieńskiego (ojca Ewy), matka Kamili, Agnieszka Korzeniowska – Kamila Kłos, córka Renaty i Kazimierza, przyrodnia siostra Ewy, Tamara Arciuch – była żona Adama, Barbara Baryżewska – Małgorzata Okińczyc, przyjaciółka Ewy, Jacek Bończyk – współwłaściciel agencji Wikam, przyjaciel Adama.

„Przyjaciółki” (2012-obecnie)

2pf3ypx6ta9t39o1qixs2e61w8q7d1t1 1
ipla.tv

Losy tytułowych przyjaciółek na antenie Polsatu możemy śledzić już od 9 lat. Akcja dzieje się w Warszawie. Jego bohaterkami są nowoczesne kobiety po trzydziestce, które przyjaźniły się w liceum i od ostatniego spotkania klasowego odnowiły swój kontakt. W rolach głównych możemy podziwiać utalentowane aktorki: Joannę Liszowską (Patrycja), Małgorzatę Sochę (Ingę), Anitę Sokołowską (Zuza), Magdalenę Stużyńską-Bauer (Ankę).

ZOBACZ TEŻ  Seriale fantasy, które warto zobaczyć (i nie są „Grą o Tron”) - 20 propozycji

„Szpilki na Giewoncie” (2010-2012)

e8e9aa209ed47a8e89ad41ca48713a89 1

„Szpilki na Giewoncie” to polski serial obyczajowo-komediowy. Serial opowiada o losach Ewy (w tej roli Magdalena Schejbal), pracowniczki agencji reklamowej, która pewnego dnia dostaje od szefa polecenie, aby pokierować filią firmy w Zakopanem. Pozostawia w Warszawie swojego ukochanego, przyjaciół, rodzinę. Na miejscu okazuje się, że Ewa nie umie odnaleźć się w Zakopanem, ale gdy poznaje ratownika górskiego, Bartka (w tej roli Krzysztof Wieszczek), sytuacja się odmienia.

„Pierwsza Miłość” (2004-obecnie)

x1vgzxa1x6xtdu4udf6q8esrjwpc5i3t 1

„Pierwsza Miłość” to jeden z niewielu seriali, który już od kilkunastu lat gości na naszych ekranach. Głównymi bohaterami na początku serialu byli Marysia i Paweł (w tych rolach: Aneta Zając, na początku Mateusz Janicki, a później Mikołaj Krawczyk). Akcja serialu rozgrywa się we Wrocławiu, oraz w miejscowościach Gajków i Ratowice jako serialowe Wadlewo. Na początku śledzimy miłosne perypetie Marysi i Pawła oraz ich przyjaciół (w tym Kingi: Aleksandra, Zienkiewicz), Artura (Łukasz Płoszajski), Bartka (Rafał Kwietniewski). Ponadto w serialu możemy oglądać takich aktorów jak: Ewa Skibińska, Agnieszka Suchora, Grażyna Wolszczak, Wojciech Błach. Ten ostatni gra obecnego męża Marysi, z którą wychowuje jej córkę Julkę ze związku z Pawłem. W obecnych odcinkach nie ma już postaci Pawła.

Daleko od noszy (2003-2009)

z21059324vdaleko od noszy
polsatmedia.pl

„Daleko od noszy” to kolejny polsatowski sitcom. Serial ten w zabawny sposób przedstawia perypetie pracowników Szpitala Miejskiego w Warszawie gdzie ordynatorem placówki jest Marian Łubicz (w tej roli śp. Krzysztof Kowalewski). Postępowanie ordynatora z personelem uosabia feudalne stosunki w polskiej służbie zdrowia, mobbing i wszechwładzę kadry kierownicze przez co w szpitalu nie dzieje się najlepiej. W rolach głównych, oprócz wspomnianego już Krzysztofa Kowalewskiego, mogliśmy oglądać Agnieszkę Suchorę (siostra Barbara Es), Hannę Śleszyńską (siostra Basen), Piotra Gąsowskiego (Czesław Basen), śp. Annę Przybylską (dr Karina), Pawła Wawrzeckiego (dr Kidler) oraz Bogusława Kaczmarczyka jako wieloletniego pacjenta Nowaka.

„Fala zbrodni” (2003-2009)

e5t4ajzwqanzkexnrjpw1a9ig8hniwno 1
nowa.tv, seriale polsat

„Fala zbrodni to polski serial kryminalno-sensacyjny, który został zrealizowany na szwedzkiej licencji. Głównymi bohaterami serialu byli policjanci specjalnego oddziału OPZ. Jednostka ta jest kierowana przez Renatę Lemańską, podległą Rajmundowi Sieradzkiemu. Policjanci zmagali się ze zorganizowaną przestępczością. W serialu ie zabrakło oczywiście wątków o życiu prywatnym policjantów. W produkcji występowali: Agnieszka Dygant, Jan Wieczorkowski, Mirosław Baka, Przemysław Sadowski.

„Samo Życie” (2002-2010)

seriale polsat

„Samo Życie” to serial, którego akcja kręciła się wokół pracowników fikcyjnego warszawskiego dziennika „Samo Życie”. W produkcji tej mogliśmy oglądać takich aktorów jak: Przemysław Sadowski (Kacper Szpunar), Monika Krzywkowska (Teresa Jankowska-Szpunar, żona Kacpra), Edyta Olszówka ( Maria Majewska współwłaścicielka „Samego Życia”) i wielu innych aktorów.

Seriale Polsat – PODSUMOWANIE

Telewizja Polsat zawsze oferowała niezwykle bogatą ofertą serialową (seriale polsat), w której grali bądź grają najlepsi aktorzy w Polsce. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Dodalibyście coś jeszcze do tej listy? Jakie są wasze ulubione seriale TV Polsat?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Karolina Tryniszewska

Uwielbia seriale, a zwłaszcza starsze telenowele. Mogłaby o nich pisać i rozmawiać godzinami. Obejrzała jak dotad wszystkie filmy i seriale ulubioną aktorką, Jennifer Aniston.