Ozark to amerykański serial – dramat, thriller psychologiczny. Produkcja została zamówiona przez platformę Netflix. 

Serial opowiada o rodzinie, która zostaje zmuszona do porzucenia obecnego życia w Chicago i przeprowadzenia się do wakacyjnego kurortu. Martin „Marty” Byrde (Jason Bateman) jest doradcą finansowym, mieszkającym w Naperville koło Chicago z żoną Wendy (Laura Linney), 15-letnią córką Charlotte (Sofia Hublitz) i 13-letnim synem Jonahem (Skylar Gaertner). Wraz z przyjacielem Bruce’em Liddellem prowadzi biuro finansowe, a ich głównym klientem jest Camino Del Rio (Esai Morales) – szef jednego z meksykańskich karteli narkotykowych, dla którego główny bohater pierze pieniądze.

Po kilku latach jak dotąd owocnej współpracy Del Rio odkrywa, że został oszukany przez Liddella na kwotę 8 milionów dolarów. Marty, który mając broń przyłożoną praktycznie do skroni, na poczekaniu przekonuje swojego oprawcę, by jednak go nie zabijał. W konsekwencji następujących po tym fakcie zdarzeń, Byrdowie muszą przeprowadzić się do Osage Beach – wypoczynkowej miejscowości na wyżynie Ozark, gdzie w ciągu pięciu lat Martin powinien wyprać dla meksykańskiego kartelu 8 milionów dolarów. Po zamieszkaniu w kurorcie nad jeziorem Ozarks w stanie Missouri Byrde uświadamia sobie, że nie jest jedynym, który prowadzi tam nielegalną działalność, a jego pojawienie się nie jest na rękę wszystkim miejscowym.

Serial idealnie pokazuje antyobraz amerykańskiego snu, w którym spełnia się kolejno marzenia, realizuje cele. W serialu Ozark oglądamy losy bohaterów, którzy robią wszystko, by przeżyć i nie zostać zamordowanym przez kartel narkotykowy.