Najlepsze seriale komediowe o pracy – aż 40 propozycji!

Programy telewizyjne o przeróżnych miejscach pracy od dawna cieszą się popularnością wśród widzów – umożliwiają one zerknięcie za kulisy pewnych karier. Specjalnie dla fanów takich serii przygotowaliśmy seriale komediowe o pracy, które pozwolą wam zapomnieć o szarej rzeczywistości i sprawią, że na waszej twarzy pojawi się uśmiech. Na naszej liście znalazły się starsze produkcje, jak również te najnowsze – każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Seriale komediowe o pracy – produkcje ubiegłego wieku

Specjalnie dla fanów starszych produkcji prezentujemy najlepsze seriale komediowe o pracy wyprodukowane w ubiegłym wieku. Możemy w nich zobaczyć zabawne perypetie pracowników biurowych czy osób zatrudnionych w różnych sklepach, hotelach. Nieistotne, którą serie wybierzecie, każda z nich doprowadzi was do śmiechu!

The Mary Tyler Moore Show

Premiera tego sitcomu miała miejsce w 1970 roku. W samym centrum opowieści znajduje się samotna, młoda współpracowniczka producenta telewizyjnych wiadomości – było to coś wyjątkowego w tamtych czasach, aby główną bohaterką serialu była niezależna kobieta. Seria prezentuje perypetie pracowników stacji – można tam zobaczyć wiele zabawnych sytuacji z udziałem szefa bohaterki, dziennikarza i wesołego prezentera.

The Mary Tyler Moore Show

Are You Being Served?

Widzowie uwielbiają seriale komediowe o pracy – w drugiej połowie lat 70. jedną z produkcji, która cieszyła się największą oglądalnością była właśnie Are You Being Served?. W pewnym momencie seria przyciągnęła przed ekrany telewizorów aż 22 miliony widzów. Jej akcja toczy się w ekskluzywnym domie towarowym w Londynie – jego pracownicy, jak i klienci, posiadają wyraziste, przeciwstawne osobowości, co nierzadko prowadzi do konfliktów, kłótni.

Are You Being Served?

Hotel Zacisze

Fawlty Towers to brytyjski sitcom, który widzowie mogli po raz pierwszy obejrzeć w 1975 roku. Bohaterem serii jest egoistyczny i złośliwy Basil – właściciel podmiejskiego hotelu, który źle traktuje wielu klientów. Odnosi się on z szacunkiem jedynie do bogaczy. Jego żoną jest Sybil – niezależna kobieta, która irytuje swego męża przez swą gadatliwość oraz fakt, że jej pomysły na rozwikłanie przeróżnych problemów zdają się być lepsze niż jego.

Hotel Zacisze

WKRP in Cincinnati

Najlepsze seriale komediowe o pracy są nierzadko tworzone na podstawie własnych doświadczeń kreatorów – tak właśnie było w przypadku tej serii. Reżyser Hugh Wilson wyprodukował ją w oparciu o swe przeżycia podczas sprzedaży reklam w stacji radiowej. Wiele bohaterów w WKRP in Cincinnati obrazuje charaktery prawdziwych ludzi, których spotkał mężczyzna. Podobnie w przypadku wydarzeń – część z nich miała miejsce w rzeczywistości.

WKRP in Cincinnati

The Brittas Empire

Serial ten posiada siedem sezonów, na które składają się 52 odcinki. Jego głównym bohaterem jest Gordon Brittas – kierownik centrum wypoczynkowego. Jest to mężczyzna o dobrych intencjach, który jednak zdaje się przypadkiem niszczyć wszystko, co napotka na swej drodze – sprawia on wiele problemów, nawet mimo nieprzerwanych wysiłków personelu ośrodka, jak i jego cierpliwej żony Helen, by temu zapobiec.

The Brittas Empire

The Larry Sanders Show

Seriale komediowe o pracy osadzone są w przeróżnych środowiskach – akcja tego rozgrywa się w biurze i studiu fikcyjnego show puszczanego w późnych godzinach nocnych. Widzowie mogą podziwiać przezabawne sytuacje, które mają miejsce za kulisami występów w telewizji – produkcja gwarantuje porządną dawkę śmiechu!

The Larry Sanders Show - seriale komediowe o pracy

Frasier

Ten sitcom przedstawia życie psychiatry, który po rozwodzie wraca do swego rodzinnego miasta. Pragnąć pomagać ludziom, postanawia prowadzić program poświęcony ich problemom. Każdy odcinek serii jest podzielony na szereg oddzielnych krótkich scen – wszystkie posiadają własny tytuł, będący zazwyczaj ironicznym, drwiącym komentarzem.

Frasier

Pastor na obcasach

Czy kobieta może być proboszczem? Okazuje się, że tak – ta seria została zainspirowana zmianą w Kościele Anglii, która dopuściła kobiety do kapłaństwa. Kiedy w małej wiosce Dibley umiera proboszcz, biskup przysyła na jego miejsce kobietę będącą księdzem. Parafianie są początkowo sceptycznie nastawieni do życzliwej, energicznej Geraldine, jednak z upływem czasu zyskuje ona ich sympatię dzięki swej osobowości. Jest tylko jedna osoba, która pozostaje wobec niej nieprzychylna – przewodniczący rady parafialnej.

Pastor na obcasach

Seriale komediowe o pracy – odrobinę starsze serie

Miejsce pracy jest doskonałym źródłem konfliktów – skupia w sobie wiele osób o zupełnie odmiennych osobowościach, co przyczynia się do powstawania sprzeczek. W połączeniu z doskonałą grą aktorską i wyobraźnią reżyserów dotyczącą scenariusza może z tego powstać przezabawna seria. Tak właśnie jest w przypadku produkcji poniżej – przedstawiamy najlepsze, odrobinę starsze seriale komediowe o pracy.

Hoży Doktorzy

Serial oparty jest na przeżyciach przyjaciela twórcy serii, doktora Jonathana Dorisa, który swego czasu był rezydentem medycyny wewnętrznej. Wydarzenia w serii rozgrywają się w fikcyjnym szpitalu Świętego Serca – początkujący lekarz John Dorian zdobywa tam doświadczenie, stawiając czoła uciążliwym przełożonym. Towarzyszy mu grupa współpracowników – lekarka Elliot, chirurg Chris i pielęgniarka Carli. Przeżywają oni kolejne miłości, a także wspólnie ratują życie pacjentów, którzy ocierają się o śmierć.

Hoży Doktorzy

The Office

Jedną z serii, które jako pierwsze przychodzą na myśl, wymieniając seriale komediowe o pracy, jest The Office. Większość osób ma wtedy na myśli amerykańską wersję tej produkcji – czy jednak znacie oryginał? Ten brytyjski sitcom miał swą premierę w 2001 i opowiada o perypetiach pracowników spółki zajmującej się handlem papierem. Wśród obsady można zobaczyć między innymi Martina Freemana, znanego z serialu Sherlock i filmowej trylogii Hobbit.

ZOBACZ TEŻ  Wspomnienie pożegnania w The Office
The Office

Zielone Skrzydło

Zielone Skrzydło to nietypowa komedia, której akcja osadzona jest w szpitalu. Jednymi z najbardziej wyróżniających się postaci wśród personelu są oficer łącznikowy, który nie cierpi ludzi i konsultant nie posiadający ani krzty humoru, ale przeświadczony o swej zabawności.

Zielone Skrzydło

Extras

Ten brytyjski sitcom opowiada o statystach pracujących w telewizji, teatrze. Andy to ambitny aktor, który otrzymuje jedynie rolę drugoplanowe. Maggie to jego przyjaciółka – szalona, niesubtelna podczas rozmów kobieta. Wśród głównych bohaterów można zobaczyć także Darrena, będącego niekompetentnym agentem, który nierzadko zniechęca nowych pracodawców do podjęcia współpracy ze swym klientem.

Extras

The Office

Prawdopodobnie po przeczytaniu tytułu tego wpisu prezentującego seriale komediowe o pracy, wiele osób pomyślało właśnie o tej produkcji. Jest to remake brytyjskiej serii o tym samym tytule. Opowiada on o losach pracowników biurowych – wszystko ukazane jest okiem ekipy tworzącej filmy dokumentalne, co sprawia, że produkcja jest jeszcze bardziej komiczna.

The Office

The Thick Of It

The Thick Of It to satyra na funkcjonowanie brytyjskiego rządu – akcja skupia się na fikcyjnym Departamencie Spraw Społecznych i Obywatelstwa. Nieudolnie kieruje nim Hugh Abbot, który wykonuje swe obowiązki pod okiem czujnego, agresywnego „egzekutora”. Wśród bohaterów można zobaczyć również doradcę specjalnego Jamesa, młodszego doradcę ds. polityki Olliego czy sekretarza prasowego służby cywilnej Terriego.

The Thick Of It

U nas w Filadelfii

Czy pamiętacie swoich znajomych z czasów szkoły średniej? Zdecydowalibyście się rozpocząć z nimi prowadzenie pubu? Tak właśnie zrobili Mac, Charlie i Dennis. W czasach licealnych byli oni grupą najlepszych przyjaciół. Okazuje się jednak, że nie posiadają oni talentu do tego rodzaju biznesu – są najgorszymi restauratorami pod słońcem. Ich perypetie w trakcie prób prowadzenia pubu są przezabawne – właśnie dlatego U nas w Filadelfii należało umieścić na tej liście prezentującej najlepsze seriale komediowe o pracy.

U nas w Filadelfii

30 Rock

Jak wyglądają kulisy powstawania telewizyjnego programu rozrywkowego? Wszystko ukazuje seria 30 Rock, dodając do tego jednak nutę doskonałego humoru. Główną scenarzystką produkcji jest Liz, przed którą stoi niemałe wyzwanie – musi ona zapanować nad grupą scenarzystów, gwiazdami oraz sprostać oczekiwaniom wymagającego szefa. Seria została zainspirowana własnymi doświadczeniami producentki, która pracowała podczas realizacji programu Saturday Night Live.

30 Rock

Brzydula Betty

Kolumbijska telenowela Brzydula doczekała się swej adaptacji w wielu państwach – jedną z nich jest właśnie Brzydula Betty, którą wyprodukowano w Ameryce. Główna bohaterka rozpoczyna pracę w prestiżowym magazynie modowym – kobieta jest inteligentna i pracowita, jednak przez swój wygląd nie może się odnaleźć w nowym miejscu.

Brzydula Betty

BrzydUla

Wymieniając najlepsze seriale komediowe o pracy, nie mogliśmy zapomnieć o polskiej wersji opowieści o kobiecie rozpoczynającej swą przygodę w renomowanej firmie. Ulę Cieplak pokochały miliony – to kobieta niezwykle sympatyczna i inteligentna, jednak z powodu swego wyglądu staje się obiektem drwin współpracowników. Nawet jeśli seans BrzydUli macie już za sobą, warto ponownie obejrzeć tę serię!

Brzydula

Technicy-magicy

Jen Barbet nie posiada dużej wiedzy z zakresu informatyki – postanawia jednak udać się na rozmowę o pracę do jednej z korporacji. Podczas spotkania z roztrzepanym właścicielem szczęście się do niej uśmiechnęło – kobieta otrzymuje posadę szefowej działu IT. Pod jej nadzorem znajduje się dwójka mężczyzn zafascynowanych technologią – Roy i Moss.

The IT Crowd
Źródło: Netflix

Party Down

Ta produkcja przedstawia widzom losy zespołu cateringowego w Los Angeles – pracownicy przeprowadzili się to tego miasta z nadzieją na wielką karierę, ale ostatecznie rozpoczęli pracę w gastronomii. Każdy odcinek ukazuje przygotowania nad nowym wydarzeniem – bohaterowie zawsze wplątują się w przezabawne sytuacje z udziałem zamożnych gości.

Party Down

Parks and Recreation

Chcąc obejrzeć najzabawniejsze seriale komediowe o pracy, koniecznie rozpocznijcie seans tej serii! Przypadnie ona do gustu fanom The Office – Parks and Recreation jest serialem z rodzaju mockdokumentalnych. Akcja produkcji osadzona jest na Wydziale Parków i Rekreacji, gdzie pracownicy starają się zmienić swe niewielkie miasteczko na lepsze. Wśród obsady aktorskiej możemy zobaczyć Amy Poehler, Aziza Anasari czy Chrisa Pratta.

Parks and Recreation

Workaholics

Serial ukazuje przygody trójki nierozłącznych przyjaciół – poznali się oni w college’u i od tamtej pory nie odstępują siebie na krok. Mieszkają razem nawet po ukończeniu edukacji – imprezują, piją alkohol i nieprzerwanie robią żarty. Musząc jakoś zarabiać na swe utrzymanie, podejmują pracę jako telemarketerzy. Jeśli macie ochotę na seriale komediowe o pracy prezentujące wierną przyjaźń, Workaholics to idealny wybór.

Workaholics

Trollied

Akcja Trollied rozgrywa się w fikcyjnym supermarkecie w Anglii. W serii obserwujemy starania zastępczyni kierownika Julie, by udowodnić swe umiejętności – zwykle nie udaje jej się jednak zrobić dobrego wrażenia na swym przełożonym. Kobieta jest w nim zakochana, jednak mężczyzna wciąż ją odpycha.

Trollied

Dwie spłukane dziewczyny

Seria ukazuje przygody dwóch kelnerek – pochodzącej z ubogiej rodziny Max i bogato urodzonej Caroline. Kobiety pracują w restauracji w Brooklynie. Ich marzeniem jest otworzenie własnej cukierni – brakuje im jednak dużej kwoty pieniędzy, dlatego też nocą dorabiają w małej piekarni. Jeśli chcecie obejrzeć najzabawniejsze seriale komediowe o pracy, koniecznie zobaczcie tę produkcję!

2 Broke Girls

Fugirantka

Kiedy ambicje przerastają kompetencje, dochodzi do niezwykle zabawnych zdarzeń. Tak właśnie jest w przypadku wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych. Marzeniem kobiety jest wspięcie się po drabinie kariery i zostanie głową państwa. Szanse na jego spełnienie utrudniają skandale i polityczne intrygi, w które Selina wplątuje się wraz ze swymi współpracownikami.

ZOBACZ TEŻ  Emily w Paryżu – recenzja 1. Sezonu – Życie jak z pocztówki
Veep

Męska robota

Premiera tej serii w Polsce miała miejsce w 2013 roku. Prezentuje ona losy czwórki przyjaciół, którzy pracują razem w redakcji magazynu. Tyler, Gibbs i Neal pomagają Milo w ponownym wkroczeniu w świat randkowania – mężczyzna niedawno zakończył związek ze swą dziewczyną i potrzebuje pomocy.

Męska Robota

Świat według Mindy

Lubicie seriale komediowe o pracy związanej z medycyną? Jeśli tak, to Świat według Mindy jest idealnym wyborem na seans! To amerykańska seria, która opowiada o ginekolożce uwielbiającej romantyczne komedie, pracującej w niewielkiej lekarskiej klinice. Widzowie mogą obserwować zarówno jej życie prywatne, jak i zawodowe.

Świat według Mindy

Brooklyn Nine-Nine

W jednym z posterunków nowojorskiej policji pracuje grupa policjantów, którym brakuje dyscypliny – wiele czasu poświęcają oni na plotkowanie, dogryzanie sobie nawzajem. Jednym z bohaterów jest detektyw Jake – inteligentny mężczyzna, który jednak ma problem z przestrzeganiem reguł. Musi się to jednak zmienić, kiedy pojawia się nowy dowódca – wierny zasadom Ray.

brooklyn 9-9

Dolina Krzmowa

Serial ukazuje perypetie mieszkańców tytułowej Doliny Krzemowej. Główni bohaterowie to specjaliści od nowych technologii, mieszkający za darmo w hotelu należącym do młodego milionera – pozwala im się tam zatrzymać bez opłat pod warunkiem, że otrzyma swój udział w zyskach z projektów mężczyzn. Wymieniając najlepsze seriale komediowe o pracy, nie mogliśmy zapomnieć o tej serii!

dolina krzemowa
Źródło: HBO

Supermarket

Serial ten prezentuje perypetie pracowników supermarketu. Akcja skupia się w głównej mierze na Jonah, który jest marzycielem pragnącym pokazać innym, że praca może być zabawą i Amy – kobiecie, która chroni miejsce pracy przez chaosem. Seria posiada sześć sezonów, na które składa się 113 odcinków.

Superstore

Telenovela

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wygląda życie gwiazdy opery mydlanej? Ta produkcja ukazuje zarówno pracę, jak i życie prywatne bohaterki latynoskiej telenoweli. Aktorka nie potrafi mówić po hiszpańsku, jednakże wciąż cieszy się zainteresowaniem mediów. Życie kobiety się komplikuje, kiedy jej były mąż ma wcielić się w rolę ukochanego głównej bohaterki opery mydlanej.

telenovela

Labeled

Jeśli interesują was seriale komediowe o pracy w branży modowej, ta seria przypadnie wam do gustu. Produkcja przedstawia perypetie pracowników zajmujących się Public Relations dla jednej z najbardziej prestiżowych włoskich marek modowych na całym świecie! Mogłoby się zdawać, że to zawód idealny… ale być może prawda jest odrobinę inna?

Labeled

Great News

Akcja Great News rozgrywa się w zabieganym świecie telewizyjnych wiadomości i skupia się na ambitnej, młodej producentce programu informacyjnego. Jej życie zawodowe układa się idealnie… aż do momentu, w którym jej apodyktyczna matka zostaje stażystką w redakcji tej samej produkcji.

Great News

Seriale komediowe o pracy – najnowsze produkcje

Twórcy seriali mają głowy pełne pomysłów – wciąż możemy oglądać kolejne, przezabawne serie, które zapewniają nam porządną dawkę śmiechu i przy okazji prezentują interesującą, niebanalną fabułę. Jeśli nie macie ochoty na starsze produkcje, prezentujemy najnowsze seriale komediowe o pracy!

Corporate

Jak wygląda życie pracownika wielkiej, bezdusznej, międzynarodowej korporacji? Widzowie mogą zobaczyć jego obraz, śledząc losy dwóch jej uciskanych pracowników – Matta i Jake’a. Mężczyźni napotykają na swej drodze wiele problemów i muszą się mierzyć z despotycznym dyrektorem generalnym. Ich jedynym sojusznikiem jest przedstawicielka działu zasobów ludzkich – Grace.

corporate

Cudotwórcy

Seriale komediowe o pracy wcale nie muszą ukazywać typowych zawodów – ten prezentuje pracę i problemy aniołów. Szefem w firmie Niebo jest Bóg – ostatnio nie jest on w najlepszym nastroju i, rozczarowany swym dziełem, chce unicestwić Ziemię. Jednym z jego podwładnych jest Craig – anioł niskiego szczebla, który pragnie uratować ludzkość. Aby to jednak zrobić, musi dokonać cudu – ma sprawić, aby dwójka nieśmiałych ludzi się w sobie zakochała. Sąd Ostateczny nieubłaganie się zbliża… czy aniołom uda się ocalić ludzi?

cudotworcy

Siły Kosmiczne

Stany Zjednoczone utworzyły nową szóstą formację sił zbrojnych – Siły Kosmiczne. Zadanie jej poprowadzenia otrzymuje pilot Sił Powietrznych USA – przeprowadza się on do odległej bazy w Kolorado, aby wraz z zespołem naukowców oraz astronautami sprawić, że Amerykanie ponownie staną na księżycu i utworzą nową cywilizację, co pozwoli im całkowicie zdominować kosmos.

sily kosmiczne

Mythic Quest

Premiera tej serii miała miejsce w 2020 roku. Opowiada ona o zespole tworzącym wieloosobową grę komputerową, którą pokochało miliony graczy – mają oni w planach wydanie dużego dodatku do wspomnianej produkcji. Ian Grimm jest dyrektorem kreatywnym, który nieprzerwanie kłóci się z Poppy Li, będącą główną inżynierką, szefem monetyzacji Bradem Bakshi i głównym pisarzem – Longbottomem. Jeśli chcecie obejrzeć najzabawniejsze seriale komediowe o pracy, koniecznie rozpocznijcie seans Mythic Quest!

Mythic Guest

Start-Up

Ta południowokoreańska seria jest dostępna na platformie Netflix. Opowiada ona o Dal-Mi – młodej kobiecie, która pragnie zrealizować niespełnione marzenia swego ojca i zostać przedsiębiorcą. Bierze ona udział w konkursie, który umożliwiłby jej wcielenie w życie swego pomysłu na start up. Wśród jurorów znajduje się jednak jej pierwsza miłość – mężczyzna, który, na prośbę jej babci, lata temu wymieniał się z nią listami.

Start-Up
Źródło: Netflix

Mechanicy

Seriale komediowe o pracy mogą przedstawiać przeróżne historie – ta produkcja przedstawia losy fikcyjnego, niezwykle zgranego zespołu NASCAR. Kiedy właściciel przekazuje dowodzenie w ręce swej córki, wszystko ulega niemałej zmianie i tym samym zaczyna się komplikować. Premiera serialu miała miejsce w 2021, a wśród obsady aktorskiej możemy między innymi zobaczyć Kevina Jamesa.

Mechanicy

Mr. Mayor 2021

Neil Bremer to emerytowany biznesmen z Los Angeles – z uwagi na wiele wolnego czasu, postanawia kandydować na burmistrza miasta. Ku zaskoczeniu wszystkich, zdobywa on mandat i z ogromnym optymizmem wyrusza do ratusza, aby zrealizować swe pomysły. Praca ta nie wygląda jednak tak, jak sobie to wyobrażał – musi słuchać opinii obywateli, pojawiać się na wielu uroczystościach. Wśród obsady możemy zobaczyć między innymi Teda Dansona, znanego z serii The Good Place.

Mr. Mayor - seriale komediowe o pracy

Najlepsze seriale komediowe o pracy – podsumowanie

To już koniec naszego wpisu! Zaprezentowaliśmy wam zarówno starsze, jak i najnowsze seriale komediowe o pracy. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Czy na naszej liście znalazły się wasze ulubione produkcje? A może warto wspomnieć o jakiejś serii, ale wypadła nam ona z pamięci? Koniecznie dajcie znać!

A jeśli macie ochotę na więcej serii, które doprowadzą was do śmiechu, zapraszamy do naszego wpisu o najzabawniejszych serialach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze