Serialowa klinika

j
}

Data: 4 października 2018

I znów przyszła jesień, a z nią chłodne i deszczowe dni. Coraz częściej dopadają nas przeziębienia, grypy, a nawet depresje. Ale nie martwcie się, my coś na to poradzimy. Zebraliśmy wszystkich najlepszych serialowych lekarzy i otworzyliśmy własną serialową klinikę! Znajdziecie tu najróżniejszych ekspertów w każdej niemal dziedzinie medycyny. Wybierzcie kogoś dla siebie.

Internista

Jeśli potrzebujecie lekarza pierwszego kontaktu, to nie mogliście lepiej trafić. Każdy kto nie wie, czy to tylko zwykły katar czy może jednak coś poważniejszego, musi porozmawiać z naszym internistą, który zna się na wszystkim. A takim kimś w naszej klinice jest John Dorian, czyli popularny J.D., z serialu Hoży doktorzy. Opowie Wam wszystko o chorobach sercowych, stawowych,układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego i wielu innych. O jego doświadczenie nie musicie się martwić. Wiele lat spędził bowiem w szpitalu Świętego Serca, gdzie zaczynał jako stażysta, by z czasem awansować na kolejne stanowiska. Uczył się pod czujnym okiem innego świetnego lekarza, Perry’ego Coxa. Może i bywa nieco dziwny, ale z pewnością nie będziecie się z nim nudzić. Rozbawi Was do łez, a jeśli i Wy przypadniecie mu do gustu, to pewnie wylądujecie w jego surrealistycznych marzeniach.

serialowi lekarze

Źródło: fanpop

Pediatra

Oczywiście chorują nie tylko dorośli. Okres jesienny to także spora liczba zachorowań wśród dzieci, które przynoszą ze szkół i przedszkoli najróżniejsze dolegliwości. Do naszej kliniki możecie jednak śmiało przyjść również ze swoimi pociechami. Zajmie się nimi sam Doug Ross – znacie go doskonale z serialu Ostry Dyżur. Jest on lekarzem, który jak nikt poświęca się swojej pracy. Zrobi wszystko, aby uratować życie małego pacjenta, nawet jeśli sam miałby przy tym zginąć. Czasem w tym celu zdarza mu się też naginać prawo, ale sami oceńcie, co ważniejsze – przepisy czy zdrowie dziecka? Owszem jest kobieciarzem, ale nie martwcie się. To nie jakiś zboczeniec, który rzuca się na każdą napotkaną niewiastę. Dla nas to jednak przede wszystkim doskonały specjalista. Dlatego chętnie włączamy go do naszej ekipy.

serialowi lekarze serialowy lekarz

Źródło: lisimg

Diagnosta

Cierpicie na chorobę, której nikt nie może zdiagnozować? Na coś tak osobliwego i nietypowego, że lekarze łamią sobie głowy i tylko wysyłają Was do kolejnych specjalistów? Przyjdźcie do naszej kliniki. Gregory House, znany z serialu o tym samym tytule, z pewnością pomoże. Może jest szalonym mizantropem, a jego praktyki bywają niekonwencjonalne, ale trzeba mu przyznać, że to także geniusz medycyny. Musicie się tylko nastawić, by jakoś przeżyć  niecodzienne spotkanie z nim. Jeśli dacie radę, to on z kolei pomoże z Waszym problemem. Jest przecież podwójnie certyfikowanym diagnostą specjalizującym się w chorobach zakaźnych i nefrologii.

serialowy lekarz

Źródło: Digital Spy

Patolog

Wprawdzie nie chcieliśmy tu zaglądać, ale postanowiliśmy przedstawić Wam cały zespół. Niektóre choroby bywają nieuleczalne. Nie zawsze wiadomo, co spowodowało, że pacjent przeniósł się na tamten świat. Aby wyjaśnić tego typu sprawy, potrzebny jest patolog. My postawiliśmy na doktora Sida Hammerbacka znanego z CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku. Może jest nieco zdziwaczały, ale jakże spostrzegawczy i szczery. Zna się na swojej pracy. Wytłumaczył już niejedną przyczynę zgonu i zawsze czynił to bezbłędnie. Oczywiście mamy nadzieję, że u nas nie będzie miał zbyt wiele pracy, a swoich słynnych, rozkładanych okularów użyje raczej do czytania książek.

serialowy lekarz

Źródło: gghpt

Anestezjolog

Lepiej zostawić już przykre tematy i… no cóż, szpital na ogół nie jest wesołym miejscem. Zawsze lepiej niż z patologiem mieć do czynienia z anestezjologiem. Jest to osoba, która dając odpowiednie znieczulenie, szybko uśmierzy Wasz ból. Zaopiekuje się Wami przed i po operacji. Potrzebna więc jest osoba, na którą miło będzie zerknąć po przebudzeniu, ale i która zna się na swej pracy. Dlatego wybraliśmy do naszej ekipy doktor Zofię Stankiewicz-Burską z serialu Na dobre i na złe. Ta piękna, ciepła i sympatyczna dla pacjentów lekarz swoje praktyki zdobyła w Leśnej Górze. Przez pewien czas była tam nawet ordynatorem, co świadczyć może o jej wysokich kwalifikacjach. Zawsze potrafi wałczyć o swoje i o dobro pacjentów. Mamy nadzieję, że tak będzie i w naszej klinice.

serialowy lekarz

Źródło: ocdn

Chirurg ogólny

Niestety niektórych dolegliwości nie sposób wyleczyć lekarstwami. Czasem potrzebna jest i operacja. A kiedy będziemy leżeć już na stole, to tuż przed narkozą, dobrze mieć świadomość, że jesteśmy w dobrych rękach. Dlatego zdecydowaliśmy się postawić na Meredith Grey z Chirurgów. Po ukończeniu Dartmouth Collage spędziła wiele lat w Grey-Sloan Memorial Hospital w Seatle. Ma za sobą szereg przeprowadzonych operacji. Była też asystentem przy wielu niezwykle skomplikowanych i nietypowych. Nie boimy się wiec powierzyć jej i naszych pacjentów. Choć oczywiście liczymy, że konieczności krojenia ludzi nie będzie zbyt wiele…

serialowy lekarz

Źródło: bustle

Psychiatra

Jasień to nie tylko choroby ciała, ale i duszy. Ilu z nas cierpi w tym okresie na depresję? Szary, pochmurny świat, w którym więdną trawy i liście, a wakacje są wspomnieniem, sprawia, że wolimy siedzieć samotnie w domu i załamywać się. Mamysposób i na to. W naszej klinice zatrudniliśmy też psychiatrę, doktora Frasiera Crane’a. Ten sympatyczny mężczyzna, który studiował na Harvardzie i Oxfordzie, pomoże wam z każdym problemem. Specjalnie dla nas zrezygnował nawet ze swej audycji radiowej i teraz będzie miał czas specjalnie dla naszych pacjentów. A po terapii będziecie też mogli zawsze podyskutować z nim o muzyce klasycznej, sztuce czy dobrym winie.

serialowy lekarz

Źródło: nypdecider

Sanitariuszka

W każdym szpitalu potrzebny też jest sanitariusz. Wprawdzie nie może on wykonywać zabiegów medycznych, ale i tak jest niezbędny. A to udzieli pomocy przedmedycznej, a to salę sprzątnie, to znów wyrzuci stare bandaże czy przeterminowane leki. Dodatkowo pomaga w opiece nad chorymi. W szpitalnej Sali czas zawsze milej się spędza, kiedy jest się do kogo odezwać i widzieć, że ktoś o nas dba. My mamy zatem sanitariuszkę jakże doświadczoną na placu boju. Działała na froncie i w szpitalach. Miła, pomocna i doświadczona. Znana z serialu Czterej pancerni i pies Marusia również dołączy do naszej kliniki. Panowie, pamiętajcie jednak, żeby jej nie podrywać. Inaczej Janek może Was poszczuć Szarikiem.

serialowy lekarz

Źródło: iplsc

Pielęgniarka

Czym byłby szpital bez pielęgniarki? Te osoby są przecież niemal od wszystkiego. Robią zastrzyki, podają leki, asystują lekarzowi podczas operacji, pomagają w rehabilitacji. Są zawsze na posterunku. Nawet w środku nocy przybiegną na nasze wezwanie, aby podać nam kaczkę. My również mamy taką osobę. Wanda Popiołek-Otrębowska z serialu Matki, żony i kochanki jest idealną kandydatką. Oprócz wielu lat pracy w zawodzie, a co za tym idzie również doświadczenia, bohaterka okazuje się niezwykle uczynna. Ma duże zdolności empatyczne, przez co weźmie od nas część naszego bólu i postara się nam pomóc w każdy dostępny sposób. Można się jej zwierzyć, porozmawiać, a i o tabletkę przeciwbólową nie będziemy musieli długo prosić.

serialowy lekarz

Źródło: ocdn

Stomatolog

Skoro zrzeszamy już najróżniejszych specjalistów, to nie pomijamy dentysty. Wiadomo, że bóle zębów należą do tych najmniej przyjemnych, a my chcemy o Was zadbać kompleksowo. Niestety trudno było nam znaleźć wybitnego specjalistę w tym fachu. Wielu z nich raczej przeraża, zamiast leczyć jak chociażby Josh Malina w American Horror Story. Już mieliśmy zrezygnować, ale wtedy przypomniało nam się o doktorze Barrym Farberze, znanym z serialu Przyjaciele. Niedoszły mąż Rachel może i nie był wzorem wierności, ale na swojej pracy się znał. Zdobył przecież tytuł, miał swój gabinet, który prowadził ze sporymi sukcesami. Świadczyć o tym może chociażby luksusowe życie, które prowadził.

serialowa klinika

Źródło: pinimg

Ordynator

Do prawidłowego funkcjonowania naszej niezwykłej kliniki potrzebny jest także ktoś, kto nią odpowiednio pokieruje. Osoba, która sprawnie przydzieli zadania, zadba o dobro pacjentów, ułoży zmiany poszczególnym lekarzom. Niezbędny więc jest ordynator. Oczywiście i na to stanowisko mamy odpowiednią osobę. Doktor Karel Sova senior przez wiele lat sprawował tę funkcję w szpitalu w czeskim mieście Bor. Od pierwszego odcinka Szpitala na peryferiach daje się poznać jako lekarz doświadczony. Wielki szacunek, który wzbudza wśród innych, pozwala stwierdzić, że zna się na swoim fachu. Pomału wprawdzie szykował się już na emeryturę, ale dla nas zrobi ten wyjątek i poprowadzi jeszcze naszą klinikę, nim przekażemy ją komuś młodszemu.

serialowy lekarz

Źródło: krajskelisty

Ponieważ rozumiemy, że nie wszyscy są w stanie dotrzeć do naszej kliniki, a i zastępstwo czasem się przyda, dlatego mamy jeszcze kilku specjalistów w zanadrzu. Będą oni pracować głównie w naszych placówkach lub przychodzić na podmianki. Wśród nich są oczywiście doktorzy Michaela Quinn z Doktor Quinn, Benjamin Pierce znany z serialu M.A.S.H., Joel Fleischman występujący w Przystanku Alaska oraz Thomas Burgner, czyli Doktor z alpejskiej wioski. Z takim personelem jesteśmy pewni, że sprostamy każdej chorobie.

serialowy lekarz

Źródło: TVP

A kogo Wy nam polecicie do naszej kliniki?

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale survivalowe - top 7 produkcji

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Magdalena Bród

    Doktor Zosia <3

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Piotr Markiewicz

Nerd, geek i pedagog w jednym. Dziecko lat 90. Kocha Tolkiena, Warcrafta, RPG i fantastykę. Wewnętrznie czuje się elfem.