Filmy i seriale podobne do Squid Game – 5 propozycji

}

Data: 23 października 2021

W tym roku Netflix usatysfakcjonował dziesiątki swoich subskrybentów wypuszczając na platformę serial „Squid Game”. Do tej pory na wielu forach rozbrzmiewa dyskusja na jego temat. Kontrowersyjny scenariusz twórcy Hwang Dong-hyuk wywołał burzę w internecie, a ile osób – tyle opinii. Niektórzy już okrzyknęli go najlepszą produkcją Netflixa, inni nie pozostawili po nim suchej nitki.

Fanom serialu chcemy jednak przypomnieć, że podobne produkcje nie są nam obce, a historia momentami wygląda wręcz tak samo.  Przedstawiamy wam poniżej filmy i seriale podobne do Squid Game, które są cały czas dostępne na platformie Netflixa.

Alice in Borderland

alice in borderland

Jest to stosunkowo świeża produkcja, ponieważ z 2020 roku. Ta japońska adaptacja mang opowiada historię nastolatka – zrezygnowanego i bezrobotnego fanatyka gier wideo, który w nieoczekiwany i niewiadomy sposób razem z przyjaciółmi przenosi się do opustoszałego Tokio. Wraz z poznanymi w bezludnym mieście osobami stają się zamieszani w niebezpieczną i tajemniczą grę, w której stawką jest życie.

Bohaterowie muszą zmierzyć się ze sobą, żeby przetrwać, ale także wyzbyć się niepotrzebnych uczuć i zapomnieć o sumieniu.

3%

snap1.45377.4

Ten postapokaliptyczny serial science-fiction podbił serca wielu widzów. W niedalekiej przyszłości świat zamieszkują dwie grupy ludzi. Jedna z nich osiedliła się na tzw. Wyspie, czyli miejscu idealnym. Nikomu nie dzieje się tam krzywda, nikt nie umiera z głodu, niemalże utopia.

Z dala jednak od Wyspy żyją ludzie ubodzy, często wygłodniali, chorzy, którym nikt nie jest w stanie pomóc. Samo miejsce można porównać do dzisiejszych slumsów. Jednak właściwie od niego wszystko się zaczyna.

Co roku organizowane są ogromne zawody i tylko 3% ludzi, którzy ukończyli osiemnaście lat mogą zostać uprzywilejowani do zamieszkania na Wyspie. Jednak to nie jest takie proste. Na młodych dorosłych czeka wiele zadań do wykonania. Wymagają one logicznego myślenia, sprytu, siły, a także pracy zespołowej, której nie ułatwia fakt, że tutaj każdy dla każdego stanowi zagrożenie. Z odcinka na odcinek zmniejsza się liczba graczy, a testy, przez które muszą przejść, stają się coraz trudniejsze i wymagają coraz większego skupienia. Podobnie jak w „Squid Game” zaczynają tworzyć się grupy nastawione na wyeliminowanie przeciwnika.

ZOBACZ TEŻ  Najlepiej odebrane pary w sitcomach i dlaczego się udały – top 7

Platforma

media cache amp 2020 04 5433516 5e8aebee6872b

Film nakręcono w 2019 roku i początkowo zrobił furorę wśród hiszpańskich produkcji na Netflixie. Opowiada on o losach ludzi zamkniętych w betonowym budynku zwanym „Dziurą” z kilkudziesięcioma piętrami. Każde z nich wygląda jak cela więzienna, którą zamieszkują dwie osoby. Codziennie przez prostokątną dziurę znajdującą się na środku celi przejeżdża tytułowa platforma z daną ilością jedzenia, która zależna jest od numeru celi, w jakiej więźniowie przebywają. Osoby, które są na poziomie pierwszym dostają bezpośrednio tyle jedzenia, ile zechcą, ponieważ to od nich zaczyna swoją wycieczkę platforma. Więźniowie znajdujący się na samym dole budynku nie mogą liczyć nawet okruchy, przez co wygłodniali albo umierają, albo towarzyszący im instynkt przetrwania zmusza ich do okrutnych czynów i zachowań.

Wspomnieć należy również, że co pewien czas więźniowe budzą się na innych poziomach niż byli dotychczas. I tak z poziomu ósmego mogą spaść na pięćdziesiąte, a ci z dwudziestego na trzecie. W jaki więc sposób potraktować tych, którzy przez tyle czasu będąc nad tobą nie podzielili się nawet kośćmi?

Circle

seriale podobne do Squid Game - Circle

Ten niskobudżetowy film z 2015 roku opowiada o losach grupy ludzi, którzy budzą się w nieznanym miejscu, stojąc na podświetlonych kręgach. Okazuje się, że zostali zmuszeni do wzięcia udziału w ryzykownej grze, w której stawką jest życie. Zasady gry są z pozoru proste. Ruszysz się z miejsca – zginiesz. Dodatkowo grupa ma określony czas, aby większością głosów zadecydować, która osoba ma zginąć jako kolejna. Tutaj nikt nie może być pewny, kiedy nadejdzie jego kolej. Myśleć strategicznie czy działać bez większych namyśleń? W końcu nikt nie wie, co czeka zwycięzcę tej brutalnej gry. Końcówka filmu bardzo mocno zaskakuje, dlatego warto rzucić na niego okiem!

Igrzyska śmierci

1.27360.4

Państwo Panem złączone jest z dwunastu dystryktów. Ze względu na dawny bunt i krwawą historię mieszkańców – co roku dwoje wybrańców z każdego dystryktu wytypowanych zostaje do wzięcia udziału w Głodowych Igrzyskach. Uczestnicy muszą zmierzyć się ze sobą w krwawych jatkach na dużym terenie. Wszystko dzieje się pod okiem władzy Panem, ale również na oczach widzów, którzy przez całą dobę mogą doglądać zachowań faworytów.

ZOBACZ TEŻ  Grudniowe premiery na Netflix!

Film powstał w 2012 roku i jest ekranizacją książki Suzanne Collins o tym samym tytule. Po jego niemałym sukcesie do kin weszły kolejne części: „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia”, „Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.I”, a od razu po niej część druga.

Filmy i seriale podobne do Squid Game – podsumowanie

Jeszcze zanim świat ujrzał losy bohaterów ze „Squid Game” na ekranach pojawiły się produkcje, które niegdyś mocno cieszyły się swoją sławą. Powyższe propozycje z pewnością potrafią być niekiedy równie zaskakujące jak hit Netflixa. Warto je sobie przypomnieć, a jeśli jeszcze ich nie widzieliście to koniecznie nadrabiajcie i dajcie znać, czy rzeczywiście widzicie podobieństwa.

A co Wy sądzicie o tym serialu? A może znacie inne seriale podobne do SQUID GAME? Jeśli tak, to koniecznie nam o tym napiszcie w komentarzach.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze