Seriale podobne do Wikingów – top 6

j
}

Data: 19 października 2021

Wikingowie podbili nie tylko Anglię i Paryż, ale też serca milionów serialomaniaków na całym świecie. Z zapartym tchem śledzi się losy rodziny i przyjaciół Ragnara, nienawidzi i kocha, zdobywa i niszczy. Wikińska kultura fascynuje, jest owiana pewną tajemnicą, którą chętnie się odkrywa i poznaje, w czym prowadzi nas ów serial. Po ostatnim odcinku nasuwa się głośny, stanowczy głos: „Chcę więcej!”. Dlatego powstała poniższa lista, która zawiera seriale podobne do Wikingów.

Upadek królestwa

Seriale podobne do Wikingów - upadek królestwa

Uthred z Bebbanburga utracił wszystko, gdy był dzieckiem. Wikingowie napadli na jego rodzinne ziemie, zabili ojca i pojmali poddanych, w tym jego. Trafił do rodziny wodza Ragnara i wraz z jego dziećmi wychowywał się. Wszystko zmienia się, gdy wrogi klan zabija Ragnara i pali jego wioskę. Uthred ponownie zostaje osierocony, ale tym razem jest dorosły i żądny zemsty. W poszukiwaniu sprawiedliwości trafia na króla Alfreda, który obiecuje mu zwrócić jego ziemie – Bebbanburg – w zamian za pracę na jego usługach. Pół chrześcijanin-pół wiking musi odnaleźć własną drogę, rozdarty między Anglikami a wikingami, otoczony wrogami i nieufającymi mu ludami.

Norseman

norseman

W roku 790 po odnalezieniu morskich dróg na Zachód życie wikingów diametralnie się zmienia. Odczuwa to szczególnie pewna mała wioska, która już wcześniej borykała się z własnymi problemami i podziałami. Norseman jest zdecydowanie pozycją komediową, choć nie brakuje w niej poważnych momentów, wzruszeń i złości. Bohaterowie żartują ze wszystkiego, niewolnicy wytykają wikingom głupoty, które robią, a niektórzy nawet snują filozoficzne rozważania na temat funkcjonowania społeczeństwa. Wszystko to otoczone wikińską kulturą idealnie nadaje się na zrelaksowanie po długim dniu, choć niektóre żarty ciężko zrozumieć, bez nabrania dystansu.

ZOBACZ TEŻ  Seriale dla kobiet - 8 najciekawszych propozycji

Brytania

brytania

Anglia w I w. n.e. musi zmierzyć się z olbrzymim wrogiem – Armią Imperium Rzymskiego, która zdecydowała się podbić wyspę. Plemiona będące zalążkiem późniejszych Anglików rozwijają się w swojej celtyckiej kulturze, tocząc własne pomniejsze bitwy i wojny, lecz w obliczu nadchodzącego zagrożenia muszą się zjednoczyć, by przetrwać. Dwie przywódczynie, będące stałymi rywalkami, będą zmuszone zawrzeć rozejm i chronić to, co kochają – swój lud, wiarę i kulturę.

Barbarzyńcy

barbarzyncy

Waleczni Cheruskowie i dumni Rzymianie prowadzą bitwy o ziemie plemienia. Pomiędzy nimi stoi rozdarty Ari – syn wodza, oddany Rzymowi na wychowanie. Zasłużony w boju zostaje wysłany do rodzinnych ziem, aby zmusić ich do poddania się, jednak ani jedna strona, ani druga nie ufa mu w pełni i dają mu zadania, które mają dowieść jego lojalności. W tym samym czasie dwójka młodych kochanków z różnych plemion próbuje pokonać wroga sprytem i połączyć zwaśnione ludy germańskie we wspólnej walce.

Black Sails

Toby Stephens
Źródło: Nerdist

Z dala od Skandynawii, gdzieś na ciepłych wyspach za oceanem, era piratów powoli dobiega końca, a grozę na morzach budzą już tylko najwytrwalsi w swoich ideach, chcący utrzymać swoją piracką wyspę – New Providence – piraci. Ich odwieczni wrogowie, Brytyjczycy, chcą jednak odzyskać swą dawną kolonię i nie cofną się przed niczym, wiedząc, że pirackie załogi są podzielone między sobą. Rozpętana zostaje walka o wpływy i władzę, w której biorą udział najgroźniejsi i najbardziej niebezpieczni rywale.

Marco Polo

z20498778vmarco polo lorenzo richelmy

W świecie pełnym chciwości, zdrady i intryg jest jeszcze miejsce na rywalizację i odkrycia. Słynny podróżnik musi odnaleźć się na złowieszczym dworze Kubilaj-chana i przeżyć, co nie będzie takie łatwe. Nikt mu tego nie zamierza ułatwiać, a wręcz są osoby, które specjalnie rzucają mu kłody pod nogi. Jego przygody można śledzić z zapartym tchem w wiecznie trwającym napięciu. Mongolski świat zmusza bohatera do użycia jego politycznych umiejętności i wykorzystuje do cna.

ZOBACZ TEŻ  Najdziwniejsze tłumaczenia tytułów - 11 propozycji

Seriale podobne do Wikingów – podsumowanie

Oczywiście żaden serial nie zastąpi nam ekipy Ragnara i Lagherty, a ich przygody są niezastąpione. Jednak po zakończeniu serialu pozostaje niedosyt, chęć obejrzenia czegoś jeszcze, przeżycia innych przygód. Oglądaliście już którąś z powyższych pozycji i chcecie podzielić się swoją opinią? A może dopisalibyście do niej coś jeszcze? Dajcie znać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Len

    Valhalla!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze