Alice in Borderland to japoński serial oparty na mandze napisanej i zilustrowanej przez Haro Aso. Zadebiutował on 10 grudnia 2020 roku na Netflixie i szybko zyskał miano najpopularniejszego japońskiego serialu w tym serwisie. Obecnie produkcja liczy jeden ośmioodcinkowy sezon, ale w związku z dużym zainteresowaniem widzów, twórcy serialu poinformowali o trwającej produkcji drugiego sezonu.

Serial opowiada o losach nastoletniego Arisu, który nie posiada większych ambicji i celów w życiu – większość czasu spędza on przy ekranie komputera. Gry wideo umożliwiają mu przeżycie tego, czego nie mógłby doświadczyć w realnym świecie – dzięki nim wciela się on w przeróżne postacie i walczy z wrogami. Pewnego dnia spędza on czas wraz z Karube i Chotą, dwójką swych najlepszych przyjaciół, na ruchliwym Skrzyżowaniu Shibuya w Tokio. Swym zachowaniem zwracają oni na siebie uwagę policjantów. Grupa przyjaciół ukrywa się przed stróżami prawa w łazience – kiedy jednak z niej wychodzą, ich oczom ukazuje się całkowicie opustoszałe miasto. Świat gier, którym tak zafascynowany był Arisu, staje się rzeczywistością – nastolatek zostaje tym samym zmuszony do tego, aby wykorzystać wszystko, czego się dotychczas nauczył, do ukończenia zupełnie nowej, niebezpiecznej gry.

W rolę głównego bohatera serii wcielił się Kento Yamazaki, a kolejną niezwykle istotną postać w serialu odgrywa Tao Tsuchiya.

Twórcy serialu Alice in Borderland przyznali, że wybór mangi stworzonej przez Haro Aso do adaptacji był uwarunkowany chęcią produkcji czegoś atrakcyjnego zarówno dla japońskiej, jak i międzynarodowej publiczności. Udało im się tym samym stworzyć serial z niepowtarzalnym klimatem, który już od pierwszego odcinka zyskał duże zainteresowanie widzów.